Durere ingrozitoare de cap raspuns medic

Migrena
Intrebare postata de fetitzacuminte cu 11 ani in urma

Buna ziua..de cateva zile ma doare ingrozitor de tare capu doar in partea din spate(la ceafa)cand ma las jos, sau ma ridic (din pat sau de pe scaun) durerea se accentueaza si ametesc foarte tare.am incercat ieri sa iau ibuprofen in speranta ca imi va trece, dar degeaba ..inca ceva suspect am observat..casc foarte des si nu pot citii..nu pot scrie bn ..defapt orice fac si ma concentrez nu pot, pentru ca ametesc foarte tare si ma doare.imi puteti spune despre ce poate fi vorba?..mi-e frica sa nu am ceva ff grav la cap..va multumesc anticipat!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (3)

Medic SfatulMedicului MMedic SfatulMedicului este un medic autorizat SFM (acum 11 ani)

Buna ziua!
Astfel de dureri sunt greu de incadrat intr-o anumita afectiune de aceea se recomanda un consult de medicina interna ( efectuarea unui examen clinic amanuntit, un set de anlize, evaluarea tensiunii arteriale); ulterior, in lipsa unui diagnostic clar, este recomandat sa continuati investigatiile de neurologie.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Raspunde intrebarilor din grupul Migrena.

eva40 (acum 11 ani)

buna seara
cum sunteti?Va mai doare capul?Din pacate doar acum am citit ,esajul dvs
Daca mai aveti probleme va rog sa ma contactati,va ajut
cu respect
Farcas Eva
Terapeut naturist,nutritionist
Specialist medicina quantica
***@yahoo.com
www.***.ro

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Ichim radu (acum 7 ani)

Buna seara va rog din suflet sa ma ajutati si pe mn sunt in alta tara nu pot merge la spital intrebarea mea este : transpir fff tare ma doare tot capul incepand de la ureche,gura ,ochii, cand ma ridic brusc de jos sau din pat am o durere cum arfii o bila in spatele capului in interior dar de fiecare data . va multumesc din suflet

Notificarile raspunsului dezactivate
Seteaza notificarile pe email
Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: