Durere de cap in frunte numai pe partea stanga

Migrena
Intrebare postata de DanF cu 11 ani in urma

Am observat acum 3-4 ani ca daca consumam alcool seara (chiar o sticla de bere) in timpul somnului imi aparea o durere in frunte in partea stanga, intotdeauna in partea stanga. Am renuntat sa mai consum alcool dar durerile au inceput sa apara si fara alcool tot in partea stanga si mai totdeauna in timpul somnului. Acum am cam 1-2 episoade de acestea pe saptamana. Durerea este o durere "normala" fara alte complicatii si imi trece de cele mai multe ori de la sine sau daca iau un antinevralgic in max. 1 ora. Daca totusi nu trece mai iau unul si e gata.
N-am reusit sa-mi dau seama de la ce mi se trage, a mai trecut cineva prin asa ceva?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (5)

Ramo (acum 9 ani)

DanF...buna!! Vroiam sa te intreb daca ai rezolvat ceva, daca ai aflat sursa acelei dureri.Si eu am aceste dureri de ani de zile, doar ca pe partea dreapta.La mine a inceput dupa plans, dar acum ma ia si din senin.Incepe de sub spranceana, pe urma deasupra ochiului si tampla.M.am gandit ca poate e sinuzita..Astept un raspuns, in speranta ca vei vedea mesajul...P.s:mie imi trece dupa somn

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

FlorinRuican (acum 9 ani)

Florinruicana aceleasi simptome

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

florin ruican. (acum 9 ani)

Florinruicana aceleasi simptome

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Geta (acum un an)

Aceeași durere partea stingă

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

DanF (acum un an)

Nu s-a schimbat nimic de 8 ani. Aceeași durere in partea stângă de 2 ori pe săptămână. Durerea este in zilele consecutive după care sunt ok pentru restul de săptămână.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: