Durere de cap - help raspuns medic

Migrena
Intrebare postata de cu 14 ani in urma

Buna ziua,

In fiecare zi prezint dureri de cap, moleseala, somnolenta si greturi. De asemenea, ma simt lipsita de vlaga. Precizez ca am facut un set de analize la sange si la ficatm, care au iesti ok.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (8)

Medic de garda MMedic de garda este un medic autorizat SFM (acum 14 ani)

Stimata doamna,

Simptomele descrise de dumneavoastra pot fi o cauza a programului de lucru, stresului, efortului fizic, surmenarii intelectuale. Este foarte bine ca analizele de rutina au iesit bine. Va recomand o dieta corespunzatoare (multe fructe proaspete, legume), mese pe cat posibil regulate, miscare in aer liber.

In cazul in care simptomele persista va recomand un consult medical precum si repetarea analizelor de sange. Sper ca indicatiile pe care vi le-am furnizat, sa va ajute sa intelegeti mai bine starea dumneavoastra de sanatate. Insa, pentru a stabili diagnosticul corect si o medicatie adecvata, sunt necesare unele investigatii suplimentare.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Raspunde intrebarilor din grupul Migrena.

elena (acum 14 ani)

am 22 de ani si aproape in fiecare sapatmana ma doare capul,am stari de voma si ameteala si sunt lipsita de putere. nu suport galagia si lumina.imi puteti spune ce sa fac? si mai este ceva uneori mi se mai pune ceva pe ochi si incepe sa ma usture.astept raspunsul dvs cat mai repede .multumesc.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

sarlea cristina (acum 14 ani)

am niste probleme de cam 3ani cu mici pauze cand nu am dureri de cap ,in rest am dureri cu care ma pot descurca in viata de zi cu zi ,dar am si perioade cand de durere am acea senzatie ca nu mai vad,nu mai suport nimic in jurul meu.Durerea se manifasta astfel ,o durere in partea frontala incepand cu tampla dreapta ,apoi in partea din spate a capului de la ceafa cam cat ai pune o mana si ar fi o strangere foarte puternicasi putin in partea gatului.Ultima perioada ma necajeste cam de aproape 2luni.Am fost la medic si am luat Imigrame de 50mg dar fara efect si MGB6.Nu mai stiu ce sa fac.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Marcel (acum 14 ani)

exact aceasi problema am si eu...m-a mai durut capul foarte puternic in vara cand mi-am facut analizele la sange si chiar o tomografie la cap care au iesit foarte bine...insa acum de 2 sapt ma doare din nou capul destul de tare..am folosit exact aceleasi medicamente pe care le-am folosit la prima durere de cap,dar acum vad ca nu isi fac efectul ca prima data...banuiesc ca ar trebui sa consult un doctor nu? multumesc

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

ana (acum 10 ani)

buna ziua am deja de mai bine un an dureri de cap am trecut toate aparatele(tomografia si encefalograma)au fost rezultatele destul de bine ce ma intereseaza mai mult sunt cazaturile de exemplu tresarituri foarte puternice in timpul caruia corpul este foarte incordat si perderi de cunostinta insa in timpul asta aud totul si simt tot dar nu pot sa deschid ochi sau sa vorbesc.am primit tratament de linistire si acum am trecut la antidepresante insa a aparut alta problema,am deja o saptamina am dureri de cap insotite cu ameteli iar cind urc in transport rute sau trolebuze am greturi foarte puternice vina ajung sa vomit dar nu pot incit im tremura minele foarte tare si ametelile nu se opresc pina nu es din ruta ce pote fi am facut USG la organele interne si mia gasit dor pelonifrita cronica care primeam tratament dar fara efect,si au gasit putin schimbari la pancrias dar la srcina inca nu mam gindit nustiu daca e posibil dupa un asa un tratament cu antidepresante .spunetimi domnu doctor care pate fi cauzile.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

georgian (acum 9 ani)

pt dureri intense de cap s-ar putea sa fie sinuzita! Daca nu este asta atunci s-ar putea sa fie glanda pineala iar aici este alta mancare de peste ! Fiul meu a avut asta si acum e ok! Informatii ? [email protected]! Pur si simplu vreau sa ajut! Sanatate multa!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Mioara (acum 8 ani)

Buna de cateva zile am stari de voma .ma doare capu si ma simt molesita ..desi dorm bne nu lucrez .. as vrea sa stiu ce poate fii..?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Utilizator11540204974 (acum 5 ani)

Buna. si eu ma confrunt cu aceeași problemă tu ce masuri ai luat ?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: