Pot ramane insarcinata

Contraceptie
Intrebare postata de myonella24 cu 13 ani in urma

Pot ramane insarcinata daca pe 26 iunie am avut prima zi de menstruatie si pe 1 iulie am avut contact neprotejat?sunt constienta ca nu am procedat corect dar imprejurarile au facut ca sa nu am de unde lua pastila de a 2 a zi...sa ma duc la un ginecolog?mai pot face ceva sa nu raman gravida?sau e prea tarziu?ajutati-ma cu un sfat,va rog

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (27)

carlamihai (acum 13 ani)

buna,Myonella! 4 zile dupa terminarea ciclului,nu sunt fertile,asa ca,nu poti ramane insarcinata.dupa aceste 4 zile nefertile,vin 10 fertile in care poti ramane insarcinata.grija mare,ca un avort nu e chiar placut,sau un copil nedorit iti poate schimba ritmul vietii.toate cele bune!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

liana (acum 13 ani)

fa un test de sarcina si vezi care e rezultatul. apoi te decizi tu ce sa faci cu plodul

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

al_capone (acum 10 ani)

ce raspuns de taranca,fata aia a facut o intrebare normala si nu trebuie sa raspunzi asa poate chiar a avut nevoie de ajutorul cuiva care se pricepe acum pe bune mai bine taceai ca era mult mai bine

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

crz (acum 9 ani)

plodul???

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Iuli (acum 13 ani)

Da, poti ramane oricand gravida pentru ca nu ai de unde stii cand ovulezi (sau cand ai ovulat). De aceea nu trebuie sa ai contact sexual neprotejat nici macar cand esti la ciclu. Corpul ne poate oferi surprize. Este prea tarziu pentru pastila de a doua zi, trebuia sa te gandesti imediat dupa contact, daca in timpul lui nu te-ai putut gandi la contraceptie (desi eu nu pot intelege chestia asta...).
Asteapta sa vezi daca iti intarzie si abia atunci poti face un test de sarcina (inainte nu are rost pt ca oricum iese negativ si dai banii degeaba...). Succes!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

iulia (acum 10 ani)

Ai perfecta dreptate,nu va culcati pe o ureche fetelor,si eu stiam ca 7 zile iti poti face de cap si am ramas gravida a doua zi dupa ciclu.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

myonella24 (acum 13 ani)

am facut zilele trecute un test de sarcina si a iesit negativ...o sa mai fac unul peste o sapt...dak e sa fiu insarcinata nu o sa fac avort..imi doresc un copil numai ca nu stiu dak asta e momentul potrivit..ma las pe mana lui Dumnezeu...multumesc tuturor pt sfaturi..o sa va tin la curent.numai bn!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Iuli (acum 13 ani)

Ai avut ultimul ciclu pe 26 iunie. Ar trebui deci sa iti vina cam pe 24-25 iulie. Ti-am zis ca nu are rost sa faci testul decat dupa ce iti intarzie, pentru ca altfel oricum va iesi negativ si poate fi fals negativ. Peste o saptamana iar il faci degeaba! Fa-l dupa 25 iulie, abia atunci va fi corect. Ai dat banii degeaba.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

ianka (acum 10 ani)

pot rămîne însărcinată dakă am avut relaţii kiar a 2zi după cicl.... ştiind că partenerul meu a eliminat în mine???aştept răspunsul vostru...mulţumesc anticipat...

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

aquarella43 (acum 10 ani)

as vrea sa sstiu daca fac sex si nu mi-a venit ciclul (am 12 ani) atunci raman insarcinata???

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

luyza3l3na (acum 10 ani)

OOOO, te-ai grabit cu relatiile intime.Gandeste-te bine ce vrei sa faci cu viata ta,nu te avanta asa la barbatii ca ai sa pierzi multe.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

elena (acum 10 ani)

ai 12 ani si ai avut relatii sexuale!?????? Doamne fereste! Opreste-te domnisoara, tu nu mai copilaresti???

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

geny85 (acum 10 ani)

Buna ziua! Am o intrebare,mi.a venit menstruatia pe data de 19 feb,pe 22 feb s.a terminat iar pe 24 am facut sex neprotejat cu sotul meu cu terminare finala.Pot ramane gravida? Rog raspuns.Multumec !

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Alex (acum 9 ani)

Nu stiu poate e prea tarziu raspunsul meu ,dar poate pe viitor vor mai fi cazuri si vor vedea ce am scris eu , NU POTI RAMANE chiar a2a zi dupa ce ti sa terminat menstruatia,daca dati un share maree de tot pe google ,o sa vedeti ca, cu 3 zile inainte si 5 zile dupa menstruatie e 99% sigur testat si cum vreti voi sa NU ramai gravida ! Pace ! sper sa fie de folost acest raspuns cuiva ! :)

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Alex (acum 9 ani)

Nu stiu poate e prea tarziu raspunsul meu ,dar poate pe viitor vor mai fi cazuri si vor vedea ce am scris eu , NU POTI RAMANE chiar a2a zi dupa ce ti sa terminat menstruatia,daca dati un share maree de tot pe google ,o sa vedeti ca, cu 3 zile inainte si 5 zile dupa menstruatie e 99% sigur testat si cum vreti voi sa NU ramai gravida ! Pace ! sper sa fie de folost acest raspuns cuiva ! :)

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

MariaMr (acum 9 ani)

Buna!! Am o mica nelamurire...am avut menstruatie pe 26 martie pana pe 31 martie...dupa terminarea menstruatiei am avut contact sexual neprotejat de mai multe ori..pe 24 aprilie mi.a venit menstruatia mai mult cantitativ ca de obicei si foarte inchisa la culoare ceea ce pana atunci nu mi se intamplase. Timp de o luna nu am mai avut contact sexual iar menstruatia trebuia sa vina pe 24 25 mai...dar insa nimic pana astazi..e deja a 7a zi intarziere...pot fi insarcinata sau e doar o raceala ceva?? multumesc mult

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

stela buriman (acum 9 ani)

Buna am avut contact sexual inainte cu doua zile inainte de mestruatie as dori sa stiu care sunt sansele sa raman insarcinata.Dupa cat timp sa fac un test de sarcina.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

elena (acum 9 ani)

Buna! Am 17 ani si am o nelamurire...luna trecuta ciclul mi-a venit pe 24/ 25 august nu stiu sigur, iar duminica trecuta am facut sex neprotejat dar nu a lasat in mine iar astazi trebuia sa-mi vina ciclul si nu a venit si am si cateva pofte, dar nu am simptomele pe care le-am citit in urma cu cateva minute :) intrebarea este: pot fi insarcinata sau este doar o intarziere a ciclului menstrual ???? Astept un raspuns. Va multumesc o seara buna in continuare

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

lidia (acum 9 ani)

,,, buna asa mi sa intamplat si mie ,, am facut akum jn urma cu 6 zile 2 teste de sarcina si mea iesti unul negativ unul potzitiv ,, dar nu stiu dupa care sa stiu sigur , astept raspuns va rog ,,

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

naomi (acum 8 ani)

Buna am și eu o întrebare pe 1(întâi ) mia venit ciclul nu ma ținut mult doar câteva zile ,azi suntem pe 15 și am dureri de burta sâni umflați si mă doare burta ,umflată, mă simt rău vomit si gândițiva mai este pana sa îmi vina ciclul jumate de luna da e adevărat am făcut cu soțul neprotejat după ce a trecut ciclul. întrebarea e ăsta, se poate după o săptămână sau 2 sa simți deja ca ești gravida ???

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Pag 1 din 2