Pot ramane insarcinata

Contraceptie
Intrebare postata de guess cu 13 ani in urma

Pot ramane insarcinata dupa 2-3 zile de la terminarea menstruatiei daca e ejaculat in mine??

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (21)

Elena (acum 13 ani)

Buna, din cate stiu eu nu poti ramane insarcinata inainte cu 7 zile de ciclul menstrual si dupa 7 zile ce iti trece , dar ca sa fi sigura cumpara un test de sarcina sa stai linistita .

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Iuli (acum 13 ani)

Da, poti ramane gravida ORICAND pentru ca nu ai cum sa stii cand ovulezi cu exactitate sau ce se intampla, corpul este imprevizibil. Exista femei care au ramas gravide in timpul ciclului! De aceea trebuie protectie intotdeauna daca nu vrei copii, si prin protectie nu ma refer retragere inainte de ejaculare, ci prezervativ. Test de sarcina poti face abia dupa ce iti intarzie ciclul, altfel va iesi oricum negativ.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

elisa (acum 10 ani)

exact ! nu sti cum actioneaza corpul , ;) si poti avea surpiize
dak nuti place protejata nu trebuie , lasate pe mana partenerului.. el ar trebui sa stie kand e momentul sa scoata penisul !

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

irene (acum 13 ani)

iau anticonceptionale de 8 luni de zile iar luna mai am luato pana la jumate deoarece mi-am pierdut anticonceptionalele pt k am tot facut mutari de domiciliu..sh in luna mai mia venit ciclu de 2 ori iar in luna iunie nu a aparut..se poate sa fi ramas...sau mia intarziat deoarece am fost de multe ori racita la burta in ultima perioada??

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Iuli (acum 13 ani)

Test de sarcina. ce astepti?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

MANADALINA N. (acum 13 ani)

Draga luli esti putin cam in urma in ceia ce priveste informatiile despre testele pentru depistarea unei posibile sarcini,daca nu stiai exista teste pt sarcina care le poti face la 1 saptamana dupa contactul sexual .
Eu am muncit 1 si jumatate ca sa raman insarcinata si credema am facut destule teste pt sarcina si nici unul nu a dat gres atunci cand am ramas insarcinata aveam mai putin de 1 saptamana de la contactul sexual si a iesit pozitiv deci chiar eram insarcinata.
Iti urez numai bine.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Iuli (acum 13 ani)

Stii care e chestia, Manadalina? Ca poti face testul, dar sunt sanse mari sa iasa fals negativ. Deci de ce sa il faci asa repede? Nu mai ai rabdare 1 saptamana sa vezi daca iti intarzie si sa stii ca a iesit corect, si nu ai dat si banii degeaba? Ca daca se pune problema unui avort sa zicem, o saptamana in plus sau in minus tot nu conteaza si tot nu face nimeni intrerupere inainte de o intarziere. Iar daca e o sarcina dorita, cu atat mai bine, oricum afli peste inca o sapt. Stiu femei care au facut testul prea devreme, a iesit negativ si au stat linistite si pe urma s-au trezit ca de fapt erau gravide. Are rost sa faca asa?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

FLORENTINA (acum 11 ani)

BUNA,FETELOR AS AVEA SI EU O ANTREBARE DACA MA POATE AJUTA CINEVA CUM AS PUTEA FOLOSI SI EU CALENDARUL MENSTRUL DACA NU AM UN CICLU REGULAT,SI CUM SE CALCULEAZA,AJUTATIMA VA ROG

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

nelutu (acum 10 ani)

se poate ramne insarcinata daca o lasat an mine aproape tot dupa 5 zile da la mestruatie

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Carina (acum 10 ani)

Am si eu o intrebare: Am terminat folia cu anticonceptionale Belara (21 zile), am facut pauza... au trecut 2 zile si nu mi-a venit inca ciclu menstrual. Mentionez ca am avut contact neprotejat in ultima zi. E posibil sa imi vina cu intarziere? Cand ar trebui sa incep sa le iau din nou? Multumesc!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

membru236170 (acum 10 ani)

buna am si eu o intrebare, am fost pe stop acum o saptamana, si peste 4 5 zile am facut dragoste, si mam dus la baine, si nu aveam ninica. si mam dus inapoi, si cand mam uitat pe chiloti, o fost sange,,, apoi nu mio mai venit in ziua aia nimica, si acuma de o cateva zile, im tot vine o scurgere maroni,, de ce oare? am un copil , am nascut prin cezareana. va rog un raspuns,

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Ramona (acum 9 ani)

Buna ziua as avea si eu o intrebare!incerc de doua luni sa raman insarcina deaceea in tot acest timp am avut relatii neprotejat, am facut doua teste de sarcina si amandoua negative dar de vreo doua saptamanii sunt putin umflata in burta ca si cum as fi balonata si cateodata simt k imi arde pieptu( sanii) mia venit cm pe 23 luna aceast iar cu o seara inaine am avut relatii neprotejat stiti cumva daca as putea fi insarcinata va rog sa ma ajutati daca se poate.Va multumesc

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

rox (acum 9 ani)

Doamne ...cum sa stiti ce e sexul protejat daca nici sa scrieti nu stiti!!! Puteti ramane insarcinate oricand!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Gabriela (acum 9 ani)

Imi doresc un copil..am facut sex neprotejat inainte cu o zi de menstruatie,in timpul menstruatiei si dupa e posibil sa raman insarcinata?...am auzit ca sunt cateva zile pe luna in care poti ramane insarcinata este adevarat?..p.s am facut test si raspunsul a fost negativ dupa cat timp poti face testul de sarcina?..astept un raspuns concret! Va multumesc anticipat! :)

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

ionela (acum 9 ani)

da este posibil eu asa am ramas insarcinata !

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

ramona (acum 9 ani)

Am tinut un sterilet in mine cam 8 ani si jumatate dar la-m scos acum 6 luni incerc sa raman insarcinata dar nu raman poate sa imi spuna cineva ce sa fac

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Doinitza (acum 9 ani)

buna,,dragele mele sunt si eu noua pe aici,,am o nelamurire daca ma poate ajta cineva ku un sfat,,sau kare din voi a patit asa ceva.. Eu si sotul meu ne dorim mult un bebyk avem 5 luni de munka dupa care ciclu mea intirziat cu 2 saptamini,,apoi a revenit el ku scurgeri maronii ma tinut doar 2 zile si un pik,,de obicei ma tinea 5 zile,,si ft mult.Ear akum curgea dar asa putin kite putin...va pup..

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

cimpoca valentina (acum 8 ani)

Buna sera am otrebare an anul 2014 am facut o terupere de sarcina fara voia mea iar de atuci ma chinui sa raman gravida ami doresc foarte mult am 35 de ani poate cinevasa ma ajute si pe mine sa pot ramane gravida

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

sofia (acum 8 ani)

Buna am facut sex neprotejat dupa 2 zile dupa ciclu si prietenul zice ca ar fi scapat Putin in mine este posibil sa fi Rama's insarcinata???
Ajutatima va rog cu un raspuns

Notificarile raspunsului dezactivate
Seteaza notificarile pe email
Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

maria (acum 7 ani)

pot ramane insarcinata dupa 2-3 zile de la terminarea menstruatiei daca e ejaculat in mine?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Pag 1 din 2