Miligest

Contraceptie
Intrebare postata de Lavy4all cu 13 ani in urma

Buna!! Folosesc Miligest ca anticonceptional,e prima luna ...am inteles ca trebuie sa fac o pauza de 7 zile dupa terminarea celor 21 de pastilute,timp in care ar trebui sa imi vina menstruatia.Nelamuririle mele ar fi:
1.In cele 7 zile pastila isi mai mentine efectul?
2.Daca nu imi vine in cele 7 zile de pauza, a 8 zi trebuie oricum sa iau urmatoarea pastila?
3.Se poate ramane insarcinata daca se intarzie luare unei pastile la ora stabilita(ex:eu iau la 21:30,daca o iau mai tarziu cu o ora.mi s-a intamplat o singura data sa o iau la 22:30)
Va multumesc !!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (2)

Iuli (acum 13 ani)

In primul rand trebuia sa intrebi medicul. Intr-al doilea, gasesti in general pe prospect raspunsul la intrebarile tale. O sa incerc totusi sa iti raspund.
1. Da, altfel nu ar mai fi anticonceptionale si ar veni impreuna cu niste prezervative in cutie.
2. Da, dar daca ti se intampla mai mult de vreo 2 luni la rand, mergi la medic.
3. Da, s-a vazut de nenumarate ori. Cele mai multe femei care raman gravide pe AC o fac pt ca nu au respectat ora.
Deci mare grija.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

lola (acum 10 ani)

nu stiu cum sa iau miligest ...am fost la medic dar inca nu sunt lamurita....mi-a zis ca trebuie sa iau din prima zi cand imi vine ciclul....dar ma uitat ...m-am dus din nou la medic...si i-am zks ca trebuie sa iau urgent/./mentionez ca mi-a trecut menstruatia ieri...am inceput sa iau de la pastila a 7 ...e corect?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: