Anticonceptionale Karissa

Contraceptie
Intrebare postata de CarmenAlessia cu 11 ani in urma

Buna ziua.In zilele urmatoare trebuie sa iau pt prima data anticonceptionale Karissa si nu inteleg...folia cu pastile are niste sageti cu zilele saptamanii si sub prima pastila scrie Luni.Intrebarea mea este: daca mie imi vine ciclul sambata,incep cu pastila unde scrie sambata sau cu prima pastila din folie,adica sub care scrie luni? Va multumesc.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (3)

Lady (acum 11 ani)

Buna, Si eu am inceput sa folosesc acest tip de anticonceptionale Karissa, Daca iti vine menstruatia intr-o zi de samabata de ex, incepi cu o pastila pe care scrie sambata...dupa ce termini cutia trebuie sa faci o pauza de 7 zile, timp in care esti protejata daca iei regulat pastilele in cele 21 de zile. Foarte important!..Incearca sa iei pastilele la aceeasi ora, in fiecare zi! Pup, sper ca ti-a fost de ajutor raspunsul meu.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

ioana (acum 10 ani)

buna daca medicul mi- a recomandat sa iau 6 luni Karissa pot sa le iau doar o lna sau 2? eu le iau p reglarea menstruatiei

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

costina (acum 8 ani)

buna ziua!am facut avort in primu semetru de sarcina,am inceput in aceeasi zi si karisa cu ziua de miercuri dar duminica mia venit mentruatia si ma tinut o sapt ,am continuat pastilele si acum nu stiu sigur daca imi mai vine iar dupa cele 7 zile sau daca leam luat corect...le-am luat la sfatul medicului...

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: