Tratati naturist vergeturile

Medicina naturista
Intrebare postata de comentarii utilizatori cu 15 ani in urma

Am citit celelalte comentarii dar am o mica problema. de unde sa iau praf de alge verzi albastre?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (12)

comentarii utilizatori (acum 15 ani)

ce recomandati pt vergeturi?creme?tratamente?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

comentarii utilizatori (acum 15 ani)

vreau si eu o reteta pentru vergeturi, ptr estomparea lor

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

comentarii utilizatori (acum 15 ani)

ce retete recomandati pentru vergeturi?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

comentarii utilizatori (acum 15 ani)

Pot scapa de vergeturi, exista tratamente naturiste sau orice alt tratament cu adevarat eficient pentru estomparea vergeturilor?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Ionut19598461 (acum 15 ani)

Draga mea eu fac masaje de ceva ani multor persoane care au vergeturi,acestea se pot estompa doar chirurgical si cu ceva creme pt asa ceav,dar si cu tratam.chirurgic. peste un timp vor aparea din nou.Vergeturile sunt datorate scaderii cantitatii de colagen la nivelul tegumentului(pielea isi pierde din elasticitate)!Nu as vrea sa te dezamagesc,dar.....!Eu incerc crede-ma si pt mine este o provocare de a gasi antidotul....!Tot ce piti face e sa faci masaj si sa iti hidratezi pielea foarte bine cu uleiuri din plante(portocale,castan,fenicul..)Numai bine!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

comentarii utilizatori (acum 15 ani)

Ce pot face sa scap de ele , am incercat si eu tot felul de creme , dar fara succes , am numai 19 ani si nu prea arata frumos in costum de baie , vreau sa scap de ele !!!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

comentarii utilizatori (acum 15 ani)

am cateva ,pe sani si pe picioare,cum as putea scapa de ele ?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

comentarii utilizatori (acum 15 ani)

Mi se pare mie sau articolul este incomplet? Unde se vorbeste despre tratatmentele naturiste ale vergeturilor? ! Parca asta este tema pe care o sugereaza titlul ... sau nu?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

mariana113108950 (acum 15 ani)

mai bine nu va faceti atatea griji pentru tratarea lor, in timp se mai estompeaza, daca piele este ingrijita corect, plus ca toate femeile au, chiar si cele care apar in playboy sau la fashion tv, doar ca pun muuuuuult fond de ten pe ele. tratamentele profesioniste sunt destul de scumpe si nu includ numai laser ci si peeling chimic, mesoterapie etc. dar cel mai bine este sa le prevenim atat cat putem.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Ana-Maria7105894 (acum 15 ani)

buna....uleiul de mazline este bun pntru hidratare?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Ana-Maria7105894 (acum 15 ani)

pentru vergeturima refer..mc!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

comentarii utilizatori (acum 15 ani)

in urma primei sarcinii mi-au aparut vergeturile sunt semne foarte inestetice care nu dor dar sunt foarte ne placute la vedere.A-si vrea sa stiu daca pot sa scap de ele. Pentru ca am incercat si cu foarte multe creme dar nu a mers .

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: