Sindromul Cushing

Medicina naturista Sindromul Cushing
Intrebare postata de Cezarina2 cu 9 ani in urma

In urma decesului soțului meu, am fost diagnosticată cu sindromul Cushing. Tomografia a identificat tumori pe ambele glande suprarenale, de aceeași dimensiune, 2,5 cm. Am fost în Cehia pentru a face unele investigații (la noi în țară nu a fost posibil) și mi s-a spus că ambele glande sunt active dar că cea dreaptă este mai activă și am putea să o scoatem prin operație și ulterior, dacă simptomele bolii nu se ameliorează, să o scoatem și pe cea stangă. Fără aceste glande nu se poate trăi!!!! Am 41 de ani și vreau să-mi refac viața. Doctora mea mă întreabă când face programarea pentru operație. NU vreau să mă operez!! Este ușor să mă operez dar există numeroase riscuri după aceea.
Cunoaște cineva vreu remediu naturist de vindecare a acestui sindrom???

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (2)

FreeStyle11 (acum 9 ani)

Nu se vindeca naturist, cel putin nu cred.Daca medicii spun ca metoda de tratament este aceea descrisa de tine, atunci fa-o pe aceea, nu cauta alte remedii ca nu exista.Si stai linistita, multi au avut aceasta boala si foarte multi au scapat cu bine.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Viorel (acum o luna)

Am aceeași problemă cu boala Cushing vroiam să îmi spuneți dacă aceste glande suprarenale se pot vindeca singure cu tratament sau ??

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: