Nervi

Medicina naturista
Intrebare postata de nelly051067 cu 13 ani in urma

Buna am 43de ani si in ultimul timp,cam de vreo 6 luni am devenit foarte nervoasa ,tip di ori si ce, ma supar din nimicuri ce plante as pute folosi pentru calmare nerviilor.multumesc

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (20)

asteri (acum 13 ani)

ceaiul de sunatoare este foarte bun si pasiflora se gaseste la plafar (intreaba acolo).

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

nelly051067 (acum 13 ani)

multumescsper sa dea rezultate.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

asteri (acum 13 ani)

buna ...astept raspunsul tau ...sper sa te simti mai bine....incearca sa nu mai pui la suflet totul....viata oricum este ca o sarma unde noi suntem circarii.sanatate multa

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

nelly051067 (acum 13 ani)

iti multumesc asteri dar cu greutatile din ziua de azi e cam greu sa nu pui la suflet.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

asteri (acum 13 ani)

buna nelly ...ce mai faci?ce ai luat pana la urma pt nervi?esti mai bine?iti doresc numai bine.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

lumymara (acum 13 ani)

Persen si Calmogen.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

lumymara (acum 13 ani)

calmogen plant

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

lumymara (acum 13 ani)

Daca problema e mai veche nu stiu cat de eficiente sunt ceaiurile,incearca niste suplimente din extracte naturale:Persen,Calmogen plant,Valeriana,Passiflora.Incearca sa eviti stresul,conflictele,sa ai o alimentatie echilibrata.Poti incerca sa iei si Complex de vitamine B.De asemenea poate fi utila si tinctura de salvie daca e vorba de niste dezechilibre hormonale inainte de menopauza.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

lumymara (acum 13 ani)

Te odihnesti suficient?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

dana (acum 13 ani)

daca nu te odihnesti noaptea incearca cu BIEN DORMIR de la farmacie,capsule cu valeriana.am luat si eu,pot sa spun ca ma simt excelent,2 cps.seara la culcare cu 1/2,1 ora inainte de culcare.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

DANA (acum 12 ani)

CALMOGEN ETE PENTRU BATAI NEREGULATE ALE INIMII.
PENTRU INSOMNII VA RECOMAND SEDATIV PC.
VA DORESC MULTA SANATATE TUTUROR!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Dana (acum 12 ani)

Eu iau Calmogen pentru stari de palpitatii, de panica.
Pentru stari de nervozitate va recomand Extraveral sau Distinocalm (scade tensiunea).
Numai bine va doresc!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

lumymara (acum 12 ani)

Calmogen plant http://www.farmaciastejara.ro/calmogen-plant-p-1926.html

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

lumymara (acum 12 ani)

Extraveral http://www.pcfarm.ro/prospect.php?id=1246

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

lumymara (acum 12 ani)

http://www.smartbuy.ro/suplimente-nutritive/medicalm-forte-30cps-blister-medica~3322420.html

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

lumymara (acum 12 ani)

http://www.smartbuy.ro/suplimente-nutritive/medicalm-forte-30cps-blister-medica~3322420.html

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

lumymara (acum 12 ani)

medicalm forte similar cu calmogen plant/antistres forte calmant si tonic usor http://www.semaforul.ro/diverse_produs/antistress-forte-60-cps~24027~16~3~19

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

lumymara (acum 12 ani)

Daca situatia nu se amelioreaza mergi la medic.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

pushtiu'' (acum 12 ani)

e o planta cu efect terapeutic, canabis? poate o cunoasteti?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Florian (acum 12 ani)

Uleiul de peste este benefic pentru sistemul nervos si un bun remediu pentru depresii. Mai multe in articol aici: http://www.vitaplus.ro/articole/33/Oferim_organismului_suficienti_acizi_grasi_esentiali_Omega_3?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: