=CHIST OVARIAN DE 2,5= raspuns medic

Medicina naturista
Intrebare postata de dyh89oo cu 13 ani in urma

=CE TRATAMENTE NARURISTE POT OPRI CRESTEREA CHISTULUI OVARIAN ?MULTUMESC=

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (12)

colnago (acum 13 ani)

Un ajutor in acest sens poate fii bautura bioactiva Tahitian Noni. Va pot da detalii daca doriti. Va doresc sanatate!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Iuli (acum 13 ani)

Mda. Nicio bautura, tinctura sau ce mai vrei tu nu te va ajuta!!! Eu zic sa nu incerci tot felul de leacuri babesti care iti vor face mai mult rau decat bine. Chisturile ovariene sunt datorate unui dezechilibru hormonal si SINGURA SOLUTIE sunt anticonceptionalele, daca le suporti. Daca nu, tine-l sub observatie. La 2,5 nu e foarte mare si nu ar trebui sa iti faca mari probleme.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

colnago (acum 13 ani)

Tahitian Noni nu e leac babesc s-au facut cercetari cu acest sirop.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Dr. Diana Dragomir MDr. Diana Dragomir este un medic autorizat SFM (acum 13 ani)

Iti recomand in primul rand un tratament homeopat prin care majoritatea chisturilor ovariene sunt rezolvate faratratamente hormonale care dezechilibreaza organismul, fara interventii chirurgicale.
Merita sa incerci!

Sanatate multa!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Raspunde intrebarilor din grupul Medicina naturista.

Benchescu florica (acum 10 ani)

Ma intereseaza un tratament pt chist ovarian stanga 4mm.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Utilizator11706837102 (acum 4 saptamani)

Cum se cheamă tratamentu

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Iuli (acum 13 ani)

Chiar sunt foarte curioasa sa vad eu o persoana vindecata de ORICE nu e psihic (adica afectiuni reale, nu depresii sau ipohondrii diverse) cu astfel de remedii. Homeopatia merge la unele probleme, nu insa la toate si nu la multe. Insa ca sa imi zica cineva ca ii trec chisturile daca bea ceai din plante sau cine stie ce, bag mana in foc ca nu se intampla NIMIC sau daca se duc, se duc in mod natural sau din cauza unui efect placebo, nu de la ceai/tinctura/alifie etc.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

IonVasile (acum 13 ani)

Cred ca fiecare ar trebui sa faca ce crede de cuviinta pentru santatea lui si daca intensitatea si tipul bolii permite sa inceapa cu solutiile mai putin nocive. De ce n-ar incerca pentru inceput, tratament homeopat si apoi hormonal? Decizia apartine fiecaruia....

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

carlamihai (acum 13 ani)

Iuli,nu baga mana in foc,pt. ca ai sa te arzi si vei cere un tratament naturist pt. arsuri! mai vezi si tu pe netul asta ce mai e nou si in acelasi timp vechi de mii de ani,dar sub alta forma mai la indemana oricui. asta o spun oameni de stiinta si cercetatori .dar daca tu nu crezi,lasa oamenii sa decida pt. ei.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

lala (acum 13 ani)

astazi am facut o ecografie si mi-a depitat un chist pe ovarul drept. sunt f speriate pt ca nu stiu dimensiunea lui, iar dr. este in concediu pana pe 2 08. mi-a spus de la eco ca se trateaza, dar nu mai am rabdare pa pe 2
. ce sfat imi dati?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

faina ionela marinela (acum 10 ani)

si eu am un chist de 2,5 in ce consta acest tratament homeopat ?multumesc!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Vio (acum 9 ani)

Buna! Si eu am chist ovarian de 3,3mm. Am primit ca recomandare sa fac o cura de 3 luni cu Mladite de Zmeur si Muguri de Arin Alb. AMbele sunt de la Plant Extrakt. Multa sanatate!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: