Hodgkin stadiul IV raspuns medic

Leucemie Transplantul de celule stem
Intrebare postata de Jullllia cu 8 ani in urma

Bună ziua,

Am fost diagnosticată cu Hodgkin, stadiul IV, celularitate mixtă, iar după 6 cure de citostatice (ABVD), în urma ultimelor in ultimelor investigatii, am aflat că răspunsul la tratament a fost partial.

Următoarea etapă este administrarea a inca două cure agresive de citostatice si autotransplant de celule stem.

Nu vreau să mai fac citostatice, pentru că cele 6 luni de tratament mi-au distrus venele și pe mine, în general. Astfel, vreau să încerc un tratament naturist.
Cunoașteți cazuri care au ales medicina tradiționalistă, homeopată și se simt bine?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (9)

Dr. Toth Noemi MDr. Toth Noemi este un medic autorizat SFM (acum 8 ani)

Buna ziua!

"Nu vreau să mai fac citostatice, pentru că cele 6 luni de tratament mi-au distrus venele și pe mine, în general. Astfel, vreau să încerc un tratament naturist."

Tratamentu protocolar la Limfomul Hodgkin (IV) este chimioterapia - ABVD, radioterapia, si autotransplantul de celule stem.
(ABVD 4 sedinte + 30GY radioterapie)

Da, cum ati obeservat si Dvs, toxicitatea este mare dupa sedintele cu ABVD, pentru aceste efecte secundare nedorite, tratarea se pote completa si cu substante alternative.

Dar eu nu cunosc si nici nu este dovedit clinical efectele currative a substantelor naturiste la tratamentul Limfomul Hodgkin.

Daca observam resistenta la ABVD, radioterapie, transplant mai exista o noua terapie pe baza medicamentului Brentuximab Vedotin (Adcetris) si transplantul ce celule stem.

-----------------------------------

dr. Toth Noemi
medic primar oncolog
[email protected]
Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Raspunde intrebarilor din grupul Leucemie.

bun (acum 8 ani)

Uita-te la filmul asta,..citostaticele au fost o greseala..

https://***

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

buna (acum 8 ani)

Oncologiii sunt niste robotei care habar nu au ce face corpul si ce inseamna cancerul si care executa orbeste ordinele concernelor care produc citostatice facand exact protocoalele (sentintele de moarte) ale acestora. Cati oameni ati bagat deja sub pamant, Dr. Toth ?
Statistica faceti ca sa vedeti ca va moare cel putin 97% din pacientii pe care-i terminati cu otrava si radiatii, operatii si morfina in primii 5 ani ?

Pana si numele dv are de a face cu moartea (tot = "mort" in limba germana).

Puteti jura cu mana pe biblie ca si dvoastra si rudele dvoastra ati face citostatice si radioterapie daca ati avea cancer ?
Nu cred...

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Dr. Toth Noemi MDr. Toth Noemi este un medic autorizat SFM (acum 8 ani)

Buna ziua!

Langa anonimitate se poate spune orice. Aveti dreptate lingvistic, tot in germana inseamna mort... exact.
Si cum spuneti, fiecare oncolog are succese si pierderi, dar nici noi medicii nu suntem omnipotenti.

In tratamentul Limfomul Hodgkin, tratamentul protocolar este ABVD.
Si cum scria Julia si cum se vede din videoul youtube, tratamentul are o toxicitate mare, dar este dovedit clinic ca funcitioneaza efficient.

Si despre "curatarea sangelui", despre care vorbeste pacientul intervievat, este o abracadabra. "Vindecarea" patcentului, daca putem vorbii despre o vindecare, este efectul curativ a chimioterapiei, bine inteles a avut si efecte secundare nedorite.

Interb eu, ca cu fara tratamentul protocolar, unde ar fi fost pacientul?

In cazurile cand, totusi nu are efect se poate folosi tratamente de tinta, dar aceste tratamente sunt inca f-f scumpe, si nu sunt compensate, nu numai in Romania, dar si in alte parti a lumii.

Sa mergem mai departe...

Ce se-n tampla atunci, cand copilul dvs. pateste ceva?... Nu fugiti imediat la medici?
Sau sa va ganditi la un accident! - Fara "robotii" ce s-ar fi?

Sa va dau si eu raspunsul:
Daca cineva din cunostintele mele, eu, sau copii asi avea cancer, bine inteles, eu asi urmarii tratamentul protocolar, adaugata cu terapii tinta cum am scris mai jos si pentru Julia: "mai exista o noua terapie pe baza medicamentului Brentuximab Vedotin (Adcetris)".

-----------------------------------

dr. Toth Noemi
medic primar oncolog
[email protected]
Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Jullllia (acum 8 ani)

Auto-transplantul este acoperit de asigurare in Romania?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

buna (acum 8 ani)

buna, cauta in youtube sau pe google bogdan s-a imbolnavit si vindecat de Limfom Hodgkin

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Jullllia (acum 8 ani)

Am inceput deja cura de salvare.
Este bine stiut ca citostaticele ard venele si mi-au instalat un cateter subclavicular.
Voi face 4 zile aceasta cura. Am inteles ca perioada de dupa cura e mai rea.
Vom vedea acum.
Acest tratament e ante-premergator auto-transplantului cu celule stem.

Eu nu am fost de acord cu aceasta procedura, fiindca am gasit un medic naturist care mi-a recomandat un set de pastile
Si injectii. La fel ca in cazul medicinei alopate (in acest caz, citostaticele IGEV), nici acest doctor nu mi-a garantat ca ma voi vindeca.
Insa am vreu sa incerc, dar am fost constransa de familie. Si pentru ca nu am suficient curaj sa-mi iau lumea in cap si sa plec in padure, am inceput cura de salvare, cu toate riscurile de mortalitate pe care le prezinta.

Trebuie sa va mai spun ca datorita tratamentului naturist, am avut analize impecabile, cu exceptia proteinei C si a VSH-ului care au valori mari din cauza adenopatiilor.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

flavia (acum 8 ani)

ciudat ca s a trecut direct la autotranslplant dupa esecul primei linii de tratament...si daca doamne fereste revine dupa auto? mai ramane brentuximabul si poate cu putin noroc nivolumab cand o ajunge in Ro....eu am din pacate aceeasi boala si am facut opt luni abvd iar acum fac radioterapie...daca o mai reveni mai e schema beacopp apoi autotransplantul...

Notificarile raspunsului dezactivate
Seteaza notificarile pe email
Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Florin (acum un an)

Bună seara! Încercați cei de peliniță asociat cu suplimente de fier și ulei de pește

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: