Leucocite marite si limfocite scazute raspuns medic

Leucemie
Intrebare postata de crinamihaela cu 10 ani in urma

Buna ziua, am si eu o intrebare, daca am leucocitele marite (9.400) si limfocitele scazute (22.2 %) sunt suspecta de leucemie?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (11)

Dr. Ramona Muresan MDr. Ramona Muresan este un medic autorizat SFM (acum 10 ani)

Buna ziua,
nu, probabil ca aveti o infectie, trebuie vazut unde. Sanatate!

http://www.alergologultau.ro
Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Raspunde intrebarilor din grupul Leucemie.

crinamihaela (acum 10 ani)

multumesc pt raspuns! as vrea sa stiu ce analize sau investigatii mi-ati recomanda!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Geta (acum 10 ani)

Buna seara ! Am vsh ul 150, leucocitele 16.000 o eventractie si mi-au gasit ganglioni abdominali in interior nu in afara. Ce poate fi ? astept un raspuns multumesc !

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Mamularu maria (acum 10 ani)

Am leucocitele 12000 trebuie sa ma angrijoreze faptul sau pot sa stau linistita

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

badiu anca (acum 9 ani)

bunaziua am o fetita de 5 ani care are mereu probleme de sanatate acum 7 luni a fost diagnosticata cu astm bronsic dar analizele la sange ii ies mereu din ce in ce mai proaste dupa ultimele analize medicul ei a decis sa ne trimita in iasi la hematologie are leucitele de 29000 limita fiind de 12000 neutrofile de 86.36 la suta limfocite 9 la suta volum trombocitar mediu 5 distributie trombocitara 18.44 nr absolut neutrofile 25 maximum fiin 8.5 numar absolut monocite 1.08 limita fiind de 0.8 ce ar putea fi?credeti ca ar putea fi ceva grav?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

badiu anca (acum 9 ani)

bunaziua am o fetita de 5 ani care are mereu probleme de sanatate acum 7 luni a fost diagnosticata cu astm bronsic dar analizele la sange ii ies mereu din ce in ce mai proaste dupa ultimele analize medicul ei a decis sa ne trimita in iasi la hematologie are leucitele de 29000 limita fiind de 12000 neutrofile de 86.36 la suta limfocite 9 la suta volum trombocitar mediu 5 distributie trombocitara 18.44 nr absolut neutrofile 25 maximum fiin 8.5 numar absolut monocite 1.08 limita fiind de 0.8 ce ar putea fi?credeti ca ar putea fi ceva grav?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Catalina (acum 8 ani)

Buna! Copilul meu de 5 ani , are aceleasi intervale ale leucocitelor si celelalte aproape identice. De fiecare data s- a constatat ca ar avea pneumonie. Fetitei I- ati facut investigatii mai departe? Ce raspunsuri ati primit ?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Untea Liliana (acum 8 ani)

Buna!!!Am facut ieri un control la sange si mi-au iesit leucocitele 14.5 si limpfocitele 16.8.Este grav?Ce ar putea fi?Trebuie sa imi fac griji?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Victoria (acum 8 ani)

Buna. Am 13 ani si am facut analiza de sange. Am 63% de limfocite in sange. Ma ajutati va rog, e ceva grav? E mult sau putin? Si poate cauza o boala grava?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Dana (acum 11 luni)

Buna ziua,am linfocite 20.4(valori intre21-40)si hematii in urina 5-10,pot fi suspecta de leucemie?multumesc

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

chrisa (acum 11 luni)

Nu sunt suficiente aceste analize.Poate fi o infectie urinara,etc .Investigati mai amanuntit.
Leucemia e pacatoasa rau.Daca e cronica nici nu realizati cum avanseaza Insa,repet..... valorile de mai sus nu sunt suficiente pentru diagnosticare.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: