Leucocite de 5 ori mai mari raspuns medic

Leucemie
Intrebare postata de AlexandraG cu 10 ani in urma

Buna ziua! Am o intrebare in legatura cu baietelul meu de 6 ani. Acum o saptamana am ajuns cu el in spital dupa ce a avut varsaturi, dureri de burta si temperatura. Am fost internata si la analizele de rigoare iau iesit leucocitele 28700, semn de infectie puternica, dar dupa mai multe investigati nu s-a gasit infectia, decat la examenul ORL i sau gasit amigdalele marite. dar nu atat de mari incat sa dea valorile acestea. Mi s-a dat trimitere pentru Budimex in vederea unor investigati mai amanuntite, pe trimitere fiind scris " Suspect de leucemie". Va rog din suflet sa imi raspundeti si sa imi spuneti daca ar trebuii sa imi fac griji. Sa cer parerea si unui hematolog, pentru ca in spital nu a fost consultat decat de madicul pediatru, nu si de cineva de specilitate. Ce sa fac??? Va multimesc!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (8)

FreeStyle11 (acum 10 ani)

Exista riscul de leucemie.Numai analizele pot decide asta.Duceti-l la control si faceti analizele necesare pt confirmare.In caz ca nu are leucemie trebuie vazut ce i-a marit leucocitele asa mult.Va doresc sanatate!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

AlexandraG (acum 10 ani)

Va multumesc pentru raspuns! Saptamana aceasta vom pleca spre Bucuresti. Speram sa nu fie ce s-a presupus. O intrebare mai am: in ce vor consta investigatiile acestea si daca cumva voi ramne prin spital ceva timp, asta ca sa stiu la ce ma astept.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

maricarmen (acum 10 ani)

Pentru un diagnostic cat mai bun ar trebuie sa i se fac copilului punctie osoasa, ca sa inlaturi orice suspiciune de leucemie.Multa sanatate

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

AlexandraG (acum 10 ani)

Va multumesc pentru sfat!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Medic SfatulMedicului MMedic SfatulMedicului este un medic autorizat SFM (acum 10 ani)

Consultul hematologic este obligatoiru in acesta situatie.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Raspunde intrebarilor din grupul Leucemie.

AlexandraG (acum 10 ani)

Cat am fost internat am solicitat un consult hematologic, dar mi s-a spus ca hematologul spitalului se ocupa doar de adulti. Am cautat un alt hamatolog in oras dar nu am gasit.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

buna ziua (acum 10 ani)

Nu intrati in panica de pomana. Medicii au un talent deosebit de a baga oamenii in panica.
In primul rand dupa o boala acuta valorile masurate in sange pot varia foarte mult. Asta nu inseamna
nici leucemie si nici ca nu isi revin. Amigdalitele pot da astfel de valori tot asa de bine cum sunt amigdalite evidente unde sangele ale valori normale si atunci amigdalita este exclusa in mod gresit de medic din cauza analizelor bune, in ciuda inflamatiei evidente si vizibile. Medicii faca zilnic atatea greseli incat trebuie sa va intrebati oare ce fac bine de fapt. Foarte putine lucruri sunt facute corect in medicina. La atatea greseli, necunoastere si nesigurante nu va puteti astepta la ceva sigur asa spus la repezeala si in graba. Deci nu este cazul sa va ganditi acum la leucemie. Mergeti mai bine la un medic bun care face biorezonanta. La biorezonanta se poate vedea cauza oricareiinfectii in corp si ce organ este in suferinta. Fara invaziune, fara efecte adverse si fara analize scumpe si des inutile.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

AlexandraG (acum 10 ani)

Va multumesc pentru sfat! Chiar m-ati mai linistit, si chiar o sa ma interesez la noi in oras daca sunt doctori care fac biorezonanta...normal ca am intrat in panica pentru ca doctorul era foarte sigur, chiar in proportie de 70%, iar lucrul asta ne-a dat peste cap..Va multumesc inca o data din inima O seara buna!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: