Tiroida.O mare si grea incercare

Investigatii
Intrebare postata de stephany_is cu 13 ani in urma

Buna la toata lumea de aici!!Sunt o femeie de 40 de ani ,aparent sanatoasa -tun,cu o viata normala .Problemele mele au inceput acum 3 ani pe fond de stres cand m-am procopsit cu un hipertiroidism mai exact boala Grove.Am mers la doctori si para doctori aici in USA.Nu am incredere de loc in medicii de aici .Te poarta prin toate aparatele si pana la urma se declara invinsi pasandu-te la alti medici.Am luat la vremea respectiva Methimazole si Metoprolol deoarece aceste simptome au fost la cote maxime
(puls marit ,palpitatii si oboseala extrema.Am luat aceste medicamente pana in iulie anul trecut cand doctora mi-a oprit orice medicament.A fost bine o perioada .Acum din nou obosesc din te miri ce pulsul ajunge la 100 am palpitatii de zic ca acum mor.Mi-am verificat inima in 3 cabinete superdotate.am facut stress test,echo ,ct -scan,toate rezultatele indicand o inima sanatoasa.La o saptamana am ajuns din nou la emergency room-motivul...palpitatii cu tahicardie.M-au trimis acasa zicandu-mi ca nu am nimic si sa ma relaxez.Am repetat setul complet de analize pentru tiroida .iata valorile;thyroxineT4-0.99,TSH1.740,T3-29,TPO112.Astazi am vb cu dc endo mi-a zis ca tiroida este okay.Ce ma fac acum ?Doctorul cardio ma paseaza la endocrinolog cel endocrinolog ma paseaza la cardiolog.Nici nu stiu ce sa mai fac .Abia astept pana la vara cand merg in Romania sa vizitez un doctor bun acolo.Ce ma sfatuiti?Multumesc!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (13)

Ionescu (acum 13 ani)

Acest comentariu a fost moderat de administratorul forumului

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

costel (acum 10 ani)

am citit cu parere de rau ce ati patit , eu cautam sa aflu de ce am pulsul marit si dureri groaznice de cap , caci doctorii din Canada , ma trimit acasa ca sunt ok. desi eu u ma simt bine . Sper sa va rezolvati problema , va doresc sanatate

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

alvi (acum 10 ani)

fa-ti eco abdominal ,la fiere sa-r putea sa ai piatra . nu te doare in mijlocul sternului ? eu asa am patit aveam un puls mai ales cind stateam culcata si parca-l simteam in gura. vezi si asta

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

alvi (acum 10 ani)

SI UN PSIHOLOG

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Iuli (acum 13 ani)

Consulta un psiholog. E posibil sa fie doar niste atacuri de panica.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

stephany_is (acum 13 ani)

Multumesc mult celor care mi-au raspuns!!!Sa va aiba Dumnezeu in paza Sa!!Da mi-a trecut si mie prin minte sa consult un doctor homeopat dar faptul ca stiinta ,inca respinge aceasta alternativa ,si faptul ca eu am o problema la inima (care te poate rapune intr-o secunda)cred ,inca ,in medicina traditionala.Am sa incerc o consultatie la acest doctor homeopat de aici.Ar fi asa ca o ultima solutie....Multumesc inca o data tuturor si fie ca sa ne auzim sanatosi!!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

stephany_is (acum 13 ani)

Domnule ,,Homeopat,,Va rog daca sunteti bun sa-mi dati o adresa a unui doctor homeopat din Bucuresti pentru ca eu si sotul meu ne-am hotarat sa venim in Romania ,si pentru a ne rezolva unele probleme de sanatate, in luna aprilie.Va multumesc!!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

VASILICA.B (acum 13 ani)

BUNA SEARA, EU SUNT OPERATA DE TIROIDA-NU O MAI AM DELOC,SI AM AJUNS TOT LA TRATAMENT NATURAL, SUNT FOARTE MULTE TRATAMENTE NATURISTE CARE REGLEAZA ORGANISMUL PUTETI INCEPE SA FACETI O BIOREZONANTA SI ACOLO AFLATI TOT CE AVETI SI VA DA SI TRATAMENT NATURAL SI VA VOR FI DE FOLOS CU SIGURANTA,EU AM AVUT LA OPERATIE CELULE CAN...... SI IN URMA TRAT. NAT. S-A REZOLVAT. MULT SUCCES SI MULTA INCREDERE.DACA VRETI MAI MULTE INFORMATII ADRESA MEA ESTE;
[email protected] SANATATE

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

lucia (acum 13 ani)

doamna sigur nu este un atac de panica consultati si un psihiatru pe fond de stres soacra mea a trecut prin asa ceva a primit tratament si acum este bine mersi cu inima

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

lacri (acum 10 ani)

buna ziua .si eu am avut problemela tale .Sfatul meu este sa consulti un endocrin bun.LUAM 12 PASTILE PE ZI.3pt palpitati la inima si celealte pt tiroida.totusi consulta un endocri

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Ion Enache (acum 9 ani)

Te rog sa cauti informati despre apa REDOX si daca consi derati ca va poate ajuta eu ma numesc Ion Enache Tel.0040745028360

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

lili (acum 8 ani)

Buna.Cu aceeasi boala ma lupt si eu de la varta de 35 de ani.La mine este hipotiroida..M-am imbolnavit in Italia si la fel am patit.Ma trimiteau de la un dr la altul.Pana am dat de un doctor bun care mi a dat eutyrox...Am inceput cu 20mg pana am ajuns la 100.Acuma ma simt foarte bine.Daca crezi ca te ajuta mesajul meu ....Multa sanatate..

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Popescu Maria (acum un an)

Va doresc din inima mult succes,sa reușiți sa găsiți soluția salvatoare ca sunteți tânără.Eu am aproape 64 ani și ma confrunt cu exact aceleași probleme de peste 4 ani.Am speranța că voi reuși,asta va doresc și dvs.Va înțeleg cel mai bine prin ce treceți.Multa sănătate și putere.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: