Miros neplacut al gurii

Investigatii
Intrebare postata de cu 14 ani in urma

Buna ziua.am o problema cu mirosul neplacut din gura.ma spal pe dinti de cateva ori pe zi si nu am prbl cu dantura.am fost de cateva ori la interne,am fac teste cu bariu si totul e ok.am fost la orl,am av sinuzita dar am tratat-o.am fac nenumarate teste cu trimitere de la medicul de familie si degeaba,mirosul persista.nu mai stiu unde sa ma duc si ce sa fac.relatiile mele cu oamenii au fost afectate f tare.ma poate ajuta cineva.am citit pe net ca mai sunt oameni cu problema asta deci tind sa cred ca e tratabila

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (17)

Sheila (acum 14 ani)

la stomatolog ai fost?
Poate ai o infectie sau doar tartru

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

(acum 14 ani)

scz am. omis sa spun am fost la stomatolog de vreo 5 ori si dantura mea este super ok.

Notificarile raspunsului dezactivate
Seteaza notificarile pe email
Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

fangtasia (acum 14 ani)

cred ca e de la stomac sar putea sa ai ceva am o cunostiinta care sa operat la stomac si inainte de asta ii mirosea gura dute la doctorul de familie si zii, poate iti da trimitere sa faci analize si poate rezolvi. poate sa fie si din cauza fumatului daca fumezi

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

(acum 14 ani)

am fost la doctorul de familie de vreo 4 ori,mi-a dat trimiteri peste trimiteri,am fac analize o gramada,toate mi-au iesit ok,nici ea nu stie de la ce ar putea fi.nu fumez,nu beau alcool si am eliminat din alimentatie si usturoiul si ceapa si alimentele cu miros puternic.crede-ti-ma am incercat cam tot ce se putea si cam tot la ce se poate gandi cineva ca ar fi cauza.pana acum nici un medic nu m-a ajutat,nici cei de la orl,nici internele,nici cea de familie.nu mai stiu ce sa fac

Notificarile raspunsului dezactivate
Seteaza notificarile pe email
Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

cora-lia (acum 14 ani)

ai un animal ?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

(acum 14 ani)

nu am animale si nici nu vad ce legatura ar avea asta

Notificarile raspunsului dezactivate
Seteaza notificarile pe email
Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Diana (acum 14 ani)

putem discuta pe un mail, ceva? am niste informatii interesante !

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

(acum 14 ani)

id de messenger:g.bear88
yahoo mail:[email protected]

daca ma poti sfatui cu ceva,apreciez

Notificarile raspunsului dezactivate
Seteaza notificarile pe email
Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

unudoitrei (acum 14 ani)

Vezi daca nu ai afectiuni de genul paradontopatiei - in general nu prea se vad in faza incipienta la un simplu consult stomatologic - trebuie testat cu sonda (nu doare).

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Alexandra (acum 14 ani)

Am aceiasi problema..as dori niste sfaturi si eu..la mn a functionat o perioada cu zeama de lamaie insa a inteles ca distruge tartrul

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Carla (acum 14 ani)

Incearca sa faci analize de scaun. S-ar putea sa fie o infectie cu Lamblia (Giardia intestinalis). Proba de scaun trebuie luata cu atentie si analiza trebuie repetata. Nu e sigur ca iese din prima. Fa tratamentul impotriva giardiazei. Merita incercat. Eu sunt sigura ca asta e, mai ales ca ai exclus toate celelalte cauze.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

kati (acum 14 ani)

eu tot te-as sfatui sa vezi ce e cu intestinele. problema eu cred ca e acolo. succes/

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

kati (acum 14 ani)

nu te supara ,da eu cred ca pe peretii intestinelor sunt mari depuneri, cea ce si te face sa suferi. trebuie de spalat intestinele. vezi incearca.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

(acum 14 ani)

ms kati pt sfatul tau.sincer m-am gand si la asta dar m-am cam saturat sa tot incerc si sa-mi fac sperante de fiecare data cand primesc un sfat si in cele din urma sa nu rezolv nimic.am keltuit si f multi bani pana acum cu sfaturile astea,adica cu testele numai ca sa aflu in final ca nu sunt bolnav cu nimic.iti multumesc pt sfat.am urmat un sfat al unui doctor din bucuresti,specialist in gastroenterologie(studiul sistemului digestiv)si m-am interesat de asa ceva aici in oras.e un singur cabinet si cand am trecut pe langa el,era inchis pt o perioada de timp destul de mare,deci...sperante iar se fac dar...

Notificarile raspunsului dezactivate
Seteaza notificarile pe email
Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

ale (acum 11 ani)

Eu pina anul trecut am avut un miros f neplacut al gurii, pina am fost la stomatolog si mi.am facut detartraj, dupaceea nu am mai avut probleme, mie imi stacneaza sangele in gingie si deaia imi mirosea gura, si akma iara am fost, imi fac o data pe an si sunt f multumita.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

nuconteaza (acum 10 ani)

Apa de gura ossidenta. 10 lei 250 ml care iti ajung ~2 saptamani (clatit gura dimineata si seara dupa periaj) - mirosul neplacut va disparea complet.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Ellena (acum 9 ani)

ai limba alba ?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: