Buna ziua raspuns medic

Investigatii
Intrebare postata de elena ana cu 11 ani in urma

Am 20 de ani ,de 3 saptamani am o durere in partea dreapta , in special in zona inghinala(stinghia piciorului) , ma doare cu tot cu picior, uneori abia pot sa il pun in pamant, cand pun mana in acea zona simt o umflatura si ceva tare in interior de marimea unui bob de mazare, tot tin cauza asta ma doare si spatele, nici macar nu puteam sa ma aplec sa iau ceva de jos, tin sa mentionez ca sunt operata de apendicita cu laser acum 7 ani la bucuresti. Imi poate spune si mie cineva ce poate fi? mi-e teama sa merg la medic. Multumesc frumos.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (4)

antoneta142936 (acum 11 ani)

Nu sunt medic ... dar vezi sa nu fie vorba de o hernie de disc. E adevarat ca esti cam tanara pentru asa un diagnostic dar parerea mea este sa te duci la medic ...cat mai repede

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Medic SfatulMedicului MMedic SfatulMedicului este un medic autorizat SFM (acum 11 ani)

Este indicat sa consultati un medic reumatolog pentru evaluare si recomandari specifice.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Raspunde intrebarilor din grupul Investigatii.

elena ana (acum 11 ani)

ma doare si cand fac efort, mai ales cand fac sport dar si cand stau degeaba , pur si simplu ma apuca durerile, ma doare piciorul drept pana in varful degetului.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

antoneta142936 (acum 11 ani)

Pai tocmai asta trebuie sa te ingrijoreze ... eu stiu ca atunci cand un nerv este comprimat durerea radiaza pana-n varful degetelor si poate aparea amorteala sau chiar mai rau netratat. Mergi la medic si vezi ce este si te linistesti

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: