Arsuri de stomac

Investigatii
Intrebare postata de diana263339 cu 10 ani in urma

BUNA SEARA MA NUMESC DIANA SUNT DIN MARAMURES DE 4 ANI MA CONFRUNT CU ARSURI PUTERNICE DE STOMAC ASOCIATE CU VOMA STARE GENERALA p***a AM FACUT ANALIZE PENTRU DIFERITE AFECTIUNI GLANDA TIROIDA CU NODUL DE GUSA ANALIZE PERFECTEANALIZE DE SANGE PERFECTE ECOGRAF PERFORMANT ABDOMNIAL BILA STRANGULATA (MALFORMATA ) SCOLIOZA CERVICALA AM FACUT HEKYCOBACTER A IESIT NEGATIV DUPA CARE ACUM DOUA SAPTAMANI DINTR O GANDIRE DE A MEA MAM GANDIT SA MI FAC O ANALIZA A SCAUNUI SI MI A GASIT g.lamblia ATAT MI SA GASIT IN REST MA TREZESC CU ARSURI SI VOMA DE LA STOMAC CU ELE MA SI CULC AM LUAT NEXIUM DE 20 MOTILIUM 10 ANTICACIDE EFECT PENTRU SCURT TIMP AM FACUT ACUM UN AN JUMATE GASTROSCOPIE NU A VAZUT NIMIC AM FOST LA 4 DOCTORI IN ORAS TOTI AU SPUS REFLUX DAR AM INTEPATURI IN DUODEN APOI RADIAZA INSPRE RINICHI UMAR MA ARDE INGROZITOR PE ESOFAG ADICA DE LA GAT SPRE STERN DAR NU INTOTDEAUNA INSA AM AMETELI GROAZNICE SI AM AJUNS IN ATAC DE PATINCA DIN CAUZA ACESTORA IAR ACTIVITATILE MELE LE AM OPRIT DIN CAUZA ACESTOR SIMPTOME INSUPORTABILE DE STARE GENERALA DE RAU SI TOTUL PROVINE DIN STOMAC

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (2)

Studenta anul vi MG (acum 10 ani)

ce descrieti dumneavoastra suna intr-adevar a reflux gastro esofagian. tratamentul corect este nexium asociat cu motilium, puteti incerca o doza mai mare de motilium de 40 mg, asociind un regim alimentar adecvat - evitati condimentele, prajelile, bauturile carbogazoase, incercati sa mancati putin si des si nu va intindeti in pat dupa ce ati mancat, pentru a evita refluxul

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

diana263339 (acum 10 ani)

Va multumesc pentru raspuns stiu ca este un reflux gastro insa de ce cand ma trezesc la zece minute tremur toata mie rau si totul vine din stomac?si parca si fierea....dimineata m am trezit cu crampe abdomniale dureri de burta diaree si oriunde ma apas pe abdomen peste tot radiaza ...repet am facut toate analizele posibile inclusiv si la pshio am fost si mia zis sunt perfect sanatoasa din punct de vedere mintal ceva organ din mine imi provoaca aceste stari de dscomfort

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: