Analiza sucului gastric si analiza bilei

Investigatii
Intrebare postata de comentarii utilizatori cu 15 ani in urma

Ma confrunt cu o problema de stomac din anul 94 si nimeni nu ii da de cap nu pot manca faina si tot ce contine faina ,paste,lapte,nuci,alune ,varza ,pui ,prajituri de nici un fel ,zahar,numai daca gust din ceva care contin produsele numerotate imi ramane ca un ghem in capul pieptului si fac scaunul cu sange si am dureri in dreptul rinichilor ,nu pot dormi noaptea ma agita si de un an scad in greutate nu mult dar e datorita faptului ca imi e frica sa mai mananc ceva ce imi fce rau si nu stiu ce analize sa mai fac,caci endoscopia am facut-o si e bine ,colonoscopia la fel poate imi da cineva un sfat ca nu stiu ce sa mai fac, multumesc din suflet

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (3)

carmen658 (acum 15 ani)

Buna Aurica,
Incearca sa iei de la farmacie OMEZ, am auzit ca e foarte bun pt. cei care sufera de aciditate la stomac. Normal ar fi trebuit ca acest doctor la care ti-ai facut analizele sa-ti dea si un regim pe masura. Multa sanatate

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

andrei178 (acum 15 ani)

Faptul ca faci cu sange e un semnal de alarma si nu poate fi pus pe seama psihicului si nici a posibilului diagnostic de sindrom de colon iritabil. Mai fa o analiza, din sange se poate face, care sa arate daca ai celiachie. De asemenea, ar tb sa faci analize pentru depistarea alergiilor alimentare, iti las un nr. de tel de la o clinica ce trimite analizele in Germania, singurul laborator de profil din Europa. Intreaba si vezi cam cat te-ar costa, e foarte scump...dar nici o viata cu handicap nu-i usor sa duci, o stiu din experienta...Sanatate deplina! (medicii de la ce ti-au spus ca ai sangerarea?) Tel.021.316.68.31

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

ana (acum 10 ani)

ar putea fi o crestere a ciupercii(fungus) candida albicans,care produce intestin permeabil.si de aici,alergia sau intoleranta la gluten(o proteina din fainoase).evitarea ,pe cat posibil,a oricaror tipuri de fainoase,mucegaiuri,drojdii,lactate,zaharuri,alcool,cafeina,antibiotice si consumarea doar a carnii organice,oualelor,grasimilor naturale animale sau ulei de masline,si vegetalelor organice,va aduce o usurare a simptomelor .suplimente alimentare de papadie,nalba,ulm alunecos,cocos,ajuta la refacerea peretilor intestinelor

ps:toate formele de zahar,inclusiv fructoza din fructe ,"hranesc "acest fungus,la fel cum hranesc celulele tumorale.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: