Tratamente pt azospermie? raspuns medic

Infertilitate masculina
Intrebare postata de miruna sev cu 14 ani in urma

Sotul meu a fost diacnosticat cu azospermie si varicocele la testicolul stang.a fost operat in urma cu 9 luni dar nici o schimbare.Siti daca azospermia se trateaza?Exista sansa sa avem un copil?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (20)

ela (acum 14 ani)

Daaa...Noi am incercat cu tinctura de Branca Ursului vreo 5 saptamani(cum scrie in prospect, de la farmacie) si apoi a luat Tianli de la o farmacie homeopata. Rezultatul...o fetita minunata! mult succes, sigur va veni si la voi!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

miruna sev (acum 14 ani)

multumesc frumos!!sa dea Domnul sa vina si daca ar fi fetita ar fi si mai minunat..Sa va traiasca si sa va bucurati de ea.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

miruna sev (acum 14 ani)

dupa cat timp ai ramas insarcinata?dar sotul tau a fost operat de varicocele?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Dr. Alice Sirb MDr. Alice Sirb este un medic autorizat SFM (acum 14 ani)

Exista tratament ptr. azospermie iar rezultatele pot fi spectaculoase uneori. Contacteaza-ma si in functie de profilul hormonal al sotului tau iti pot prescrie un tratament adecvat.
Sanatate !

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Raspunde intrebarilor din grupul Infertilitate masculina.

simona (acum 14 ani)

Ce informatii legate de profilul hormonal va sunt necesare pentru a putea prescrie un tratament hormonal?
Multumesc

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

simona (acum 14 ani)

un tratament naturist am vrut sa spun

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

constantin marian (acum 13 ani)

m-ar interesa si pe mine un tratament pt azoospermie

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

schmitz andrei (acum 13 ani)

Sunt diagnosticat cu azoospermie de 15 ani si sunt interesat de un tratament eficace pt acest handicap, daca exista.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

alina (acum 13 ani)

Buna seara.Oare asa sa fie?exista tratament pentru azoospermie?Este foarte usor sa din partea multor medici sa spuna ca se rezolva doar ca sa iti ia banii.Oricum am auzit ca se fac tot felul de analize,pacat ca nmeni nu iti explica si nimeni nu te indruma in cazul problemelor de fertilitate.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

iordan natalia (acum 8 ani)

sotul meu a fost diagnosticat u azoospermie are 27 de ani si a aflat abea acum de problema existenta.ni sa prescris brinza ursului 2 luni sapu sa dam repetat e prea mult pt noi 2 luni mai ales ca deja de un an ne dorim un kopil.alte analize sotul nu o trecut.daca ma ajutati ku un sfat va multumesc anticipat.o zi frumoasa

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Utilizator11623583299 (acum 2 ani)

D-na doctor va rog din suflet să ne ajutați și pe noi sa ne spuneți un tratament pentru azoospermie. Va mulțumim din suflet!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Vezi toate raspunsurile
Dr. Alice Sirb MDr. Alice Sirb este un medic autorizat SFM (acum 14 ani)

Testosteronul, FSH, LH si spermograma.De asemenea e foarte important ce tratamente a urmat pana acum.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

mitu (acum 13 ani)

am azospermie am urmat un tratament hormonal de 4luni an spania si nici un rezultat sunt foarte derutat nu stiu ce tratament sa mai urmez cer sugestii

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

ioan (acum 13 ani)

Buna as vrea sa stiu daca stie cineva un tratament pentru azoospermie 0 cu 4 spermograme cu acelasi rezultat cu biopsie testiculara cu rezultat 0 .Doar cariotipul a iesit bine cu cromozomi buni fara lipsuri iar FSH -23,17 .Multumesc astept cu incredere un raspuns

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Cristina P. (acum 12 ani)

Testosteron 5.36
FSH 5.79
LH 3.48
Spermograma:
aspect alb galbui opalescent
volum 2 ml
ph 7
timp de lichefiere 45 min
forme atipice 0
leucocite 0
nr.spermatozoizi 0
mobilitate 0
alte elemente 0

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

anghel cristina (acum 12 ani)

as vrea sa stiu daca exista tratament pt azostermie, in urma unei spermograme sotul meu a fost diacnosticat. as vrea sa stiu daca mai sunt sanse sa facem bebe

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

anghel cristina (acum 12 ani)

as vrea sa stiu daca exista tratament pt azostermie, in urma unei spermograme sotul meu a fost diacnosticat. as vrea sa stiu daca mai sunt sanse sa facem bebe

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

mihaela (acum 10 ani)

in urma biobsie s a constata o lipsa totala ........exista tratament???

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

axsenia (acum 9 ani)

Azoospermia nu se poate trata, oricat am dori sa gasim pornita de iesire ea nu exista. Sunt multe metode de a obtine un copil cu ajutorul fiv+biopsiei, metode si nu tratamente. Cine nu este de acord cu mine, va rog frumos sa ma contraziceti cu date concrete referiroare la cazuri de azoospermie tratate.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

claudia (acum 8 ani)

Buna ziua,
sotul meu a fost diagnosticat cu varicocel testicol stang, dupa care, la analiza spermogramei s-a constatat ca sufera si de azoospermie.Va rog sa imi comunicati daca exista cazuri ca dupa operatie, spermograma sa ajunga la valori normale?
Multumesc

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: