Nu mai stiu ce sa fac raspuns medic

Infertilitate feminina
Intrebare postata de lavi07 cu 14 ani in urma

De 2 ani de zile ne chinuim sa avem un bebe
Acum un an am pierdut o sarcina si de-atunci n-am mai ramas gravi.Am fost la zeci de medici, toti mi-au spus ca sunt ok si eu si sotul, dar totusi nu raman.
Am facut si stimulare, degeaba!
Nu mai stiu incotro sa o apuc

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (8)

Sheila (acum 14 ani)

Ai facut investigatii mai amanuntite? Ovarele, trompele sunt ok?
In ziua de azi aceasta este o probleme f frecventa in randul femeilor.
Si stresul poate fi un factor.Incearca sa ti cont de perioada fertila si poate o sa reusesti.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

lavi07 (acum 14 ani)

am facut de toate
tin cont de perioada fertila, merg la monitorizari, degeaba!
ma dau batuta

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Sheila (acum 14 ani)

Sotul a facut si el ceva investigatii?
Am si eu o prietena care se chinuie de cativa ani, nu a avut nici ea si nici sotul niciodata probleme dar nu se prinde.
Poate daca te vei da batuta si nu te vei mai gandi in timp ce faci dragoste la ''ce vrei sa obtii'' vei reusi, speranta moare ultima, nu o lasa sa moara.
Numai bine

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

lavi07 (acum 14 ani)

a facut si el!
am inceput sa ma dau batuta!
nu mai pot continua asa

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

cris80max (acum 14 ani)

fa inseminare artificiala
e simpla
si nu prea scumpa

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Dr. Alice Sirb MDr. Alice Sirb este un medic autorizat SFM (acum 14 ani)

Lavi07 sa stii ca factorul emotional are un rol primordial in conceptie in conditiile lipsei unor factori organici ce determina infertilitatea. Am avut destul de multe paciente care erau ok din punct de vedere hormonal, toate investigatiile imagistice aratau trompe permeabile , fara patologii in sfera genitala si totusi...nu ramaneau insarcinate.Stresul determina spasme la nivelul tubelor ceea ce determina oprirea ovulului la nivelul acestora, deci,imposibilitatea de a se nida la nivel uterin;el poate determina chiar absenta ovulatiei sau tulburari menstruale importante. Poti sa citesti mai multe pe site-ul clinicii mele si poate te vei lamuri.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Raspunde intrebarilor din grupul Infertilitate feminina.

lavi07 (acum 14 ani)

multumesc frumos pentru incurajari!
o sa incerc sa ma linistesc si poate vine barza!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

mika (acum 14 ani)

poti sa iti faci si analizele pentru trombofilie, este o stare ,pentru ca nu este o boala, intalnita foarte des in ultimul timp la doritoarele de a deveni mamici, care netratata in timp poate duce la infertilitate! Si eu am pierdut o sarcina anul trecut si in urma analizelor am descoperit ca am risc de trombofilie, merita sa faci si aceste analize

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: