Avort

Infertilitate feminina
Intrebare postata de agapi144923 cu 14 ani in urma

Am 33 de ani si am 3 avorturi .2 le-am facut in grecia si chiar nu simteam nimic,era asa bine ca si cum nu as fi fost insarcinata.al treilea avort l-am facut in romania si am simtit tot ca si cum ceva din mine se rupea,am fost distrusa si aveam mustrari de constiinta deoarece am simtit tot ce mi se intampla,nu era ca la celelalte avorturi unde am avut anestezie totala si nu am simtit nimic.dar problema mea este ca desi nu ma feresc nu pot ramane gravida.la doctor mi s-a spus ca nu am nici o problema.ce pot face deoarece vreau un bebelus si am si o varsta inaintata dea acuma.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (3)

carmencozo (acum 14 ani)

Buna ,sunt noua pe acest forum si cred ca nici nu intram daca nu sufeream un avort spontan la 18 saptamani.Acum nu doresc decat sa stiu cat de repede pot sa am o noua sarcina in cazul in care copilasul (era si baietel pe deasupra) a iesit normal si am fost chiuretata .Am 37 de ani si cred ca trebuie sa ma grabesc pt ca desi mai am o fetita ne dorim inca un copil .Daca ati fost in aceasta dureroasa situatie ce ati facut pt a reveni la normal si cu trupul si cu sufletul?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Adrienne (acum 14 ani)

Imi pare fff. rau de ce ti s-a intamplat,pot doar sa-mi imaginez prin ce ai trecut atat fizic cat si psihic. Nu am facut nici un avort.........dar vreau sa-ti spun cam ce as face eu, daca as fi in situatia ta. Ac***a in vedere ca a fost un avort spontan, cred ca ar trebui sa stii f. bine care a fost cauza, daca ai ramas cu urmari, eventual sa faci niste analize, legate de motivul avortului.....Imi cer scuze daca bat campii,in sensul ca poate ai facut toate acestea. Trebuie sa te asiguri din punct de vedere medical ca nu se va mai repeta si ca vei duce o viitoare sarcina la bun sfarsit. Toate acestea doar sub indrumarea si controlul unui medic gin. f. bun si de incredere. Multa bafta ! sa-ti dea D-zeu baietelul mult dorit.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

xxx (acum 10 ani)

orice bataie de inima isi revendica dreptul la viata.
a curma viata in ajunul craciunului sau al pastelui este mai mult decat o crima.
pacatul suprem ...Neamtu Raluca-Piatra Neamt - 16zen

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: