AM FFFF MARI DURERI LA CONTACT SEXUAL

Infertilitate feminina
Intrebare postata de anamaria abagiu cu 14 ani in urma

BUNA!AM 24 DE ANI SI AM TROMPELE INFUNDATE.AM FOARTE MARI DURERI LA CONTACT SEXUAL.AS VREA SA STIU DACA CAUZA DURERILOR SUNT TROMPELE INFUNDATE?MULTUMESC

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (5)

mariandreita (acum 14 ani)

BUNA , ANAMARIA.DUREREA DIN TIMPUL ACTULUI SEXUAL NU ARE LEGATURA CU TROMPELE INFUNDATE . CEL MAI BINE AR FI SA TE DUGI REPEJOR LA UN MEDIC GINECOLOG . EL TE VA LAMURI IN URMA UNUI SIMPLU CONTROL SAU UNUI SET DE ANALIZE .SANATATE .

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Elena24158458 (acum 14 ani)

salutari! eu sunt de alta parere.Durerile din timpul contactului sexual au legatura cu trompele infundate.Eu am aceiasi problema,insa as vrea s ate intreb : Mesicul care a facut descoperirea ca ai trompele infundate ce a zis? Ti-a dat sa urmezi vreo metoda anticonceptionala, sau alt tratament? Fii mai explicita cand pui intrebari in sensul ca trebuie sa dai mai multe informatii ca sa putem ca colaboram.Eu am mers si am facut HSG si apoi mi-a zis ca am ambele trompe infundate si mi-a dat sa urmez un fel de tratament daca l-as putea numi asa , 3 folii de anticonceptionale DESORELLE , acum sunt la ultimele pastile si apoi astept sa-mi vina ciclul si merg la instilatii ,adika sa imi desfunde trompele.Chiar sunt curioasa ce faci tu in privinta trompelor infundate????????????????Astept un rasp de la tine.BAFta

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

nadia-anysa (acum 14 ani)

Parerea mea este ca ii trebuie un tratament de la medicul ginecolog,si pot fi si alte cauze,infectii netratate.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

MARI.. (acum 14 ani)

AM SI EU TROMPE INFUNDATE ,DAR NU AM DURERE DIN CAUZA LOR .ANEXITA MA SUPARA .

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

cristina (acum 13 ani)

buna am si eu fff mari dureri la contact sexual dar nu cred ca am trompele infundate am 1 bebe de 1 si 5 luni si nu mam ferit deloc de cand am nascut si nu pot ramane ca as mai vrea 1 oare sa fie din cauza durerii?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: