Mai vreau alte pareri

Intrebare postata de Mihaela32158079 cu 9 ani in urma - 2 raspunsuri
Grupurile de discutie din care face parte intrebarea: Infectiile urinare la copii

Fetitei mele in varsta de 4 anisori si 6 luni, diagnosticata cu reflux urinar de gradul 3-4 si 2 uretre pe partea stg i s-a recomandat interventia chirurgicala pentru eliminarea unei uretere si corectarea refluxului...
va rog frumos mai vreau un sfat... sa mai adtept sau sa intervin chirurgical... daca da, va rog sa-mi recomandati un specialist

×

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Spam
Categorie gresita
Abuz

Raspunsuri (2)

janet (cu 9 ani in urma)

Cam aceeasi prb are si fetita mea 4a si 8luni, reflux vezico - ureteral dr. sever cu duplicitate pielo ureterala. cu timpul functia renala s-a diminuat f mult, prin infectii urinare rep***aente, fiind afectat si rinichiul sanatos. Eu ti-as recomanda sa nu mai astepti si mergi cat mai repede sa rezolvi aceasta probl.De exemplu- Sp. Grigore Alexandrescu din Bup***aesti (dr. basca-dr. dinu florica)- la chirurgie pediatrica urologica, aici se fac interventii pe ureter, implantare, injectare cu gel.
mult p***aaj, este o lupta care dureaza toata viata!

Te-a ajutat acest raspuns? 0

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Spam Abuz
batache (cu 5 ani in urma)

buna seara as vrea sa aflu adresa de email, nr de telefon sau adresa de faccebook, deoarece am si eu acceiasi problema( reflux vezico ureterar grad 4 pe partea stanga si duplicatie piele ureterala stanga) cu fetita mea in varsta de 4 anisori sau daca altineva ar putea sa i-mi spuna ce as putea sa fac va multumesc din suflet

Te-a ajutat acest raspuns? 0

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Spam Abuz

Raspunde

×
Felicitari! Raspunsul a fost postat cu succes! Felicitari! Raspunsul a fost editat cu succes! Felicitari! Raspunsul a fost sters cu succes!
Se incarca...

Cauta

Nu ai gasit ce cauti? Cauta intrebari similare sau adauga o intrebare noua.

Adreseaza o intrebare!

Comunitatea SfatulMedicului este pregatita sa raspunda la intrebarea ta!

Adreseaza o intrebare

Raspunsurile oferite prin intermediul site-ului sunt de natura educationala si informativa si nu pot fi considerate, in nici o situatie, ca fiind asimilate unor consultatii sau analize medicale de specialitate.

Datorita insusi modului in care functioneaza comunicatiile intermediate de internet, o consultatie medicala amanuntita nu este posibila, prin urmare, informatia medicala prezentata de site-ul nostru nu trebuie folosita ca alternativa a consultului medical realizat in persoana de un medic specialist.

SfatulMedicului.ro, precum si toti colaboratorii ale caror sfaturi sunt recepţionate prin sfatulmedicului.ro, nu pot fi considerati raspunzatori pentru nici un prejudiciu/pierdere de orice fel. Pentru a putea utiliza site-ul SfatulMedicului.ro trebuie sa fiti de acord cu Termenii si conditiile.