Stie cineva un doctor nefrolog ....

Infectii urinare
Intrebare postata de angy29soul cu 14 ani in urma

As dori dinsuflet sa aflu numele unui doctor nefrolog...dar un doctor bun...daca are cineva care a trecut printr o situatie asemanatoare mie si ma poate ajuta ai multumesc din suflet......am avut gromerulonefrita in stare foarte avansata cind aveam doar 12 ani....nu am stat indeajuns in spital ...si nici tratamentul nu l am urmat dupa externare ...nici macar un regim alimentar adecvat.....acum dupa ani de zile am aproape 29 inca ma chinui zlnic din cauza rinichilor....am mers la nenumarate spitale si clinici si nu reusesc sa depisteze care e cauza durerilor insuportabile pe care le am....ma simt foarte obosita.....merg la baie uneori 1 data \\ora alteori chiar si de 3 ori.....imaginativa cum ma odihnesc noaptea.....alteori merg des aproape la 10 minute si nu fac decit foarte putin...zile in sir ....nu va pot descrie durerile si starile pe care le am.....tensiunea creste de multe ori cind nu reusesc sa urinez.... ....de curind am mers la medic la urgenta si mi au dat un tratament antiinflamator si un antibiotic foarte puternic ...dar dupa o saptamina de tratament nu sa schimbat absolut nimic....din contra ma simteam si mai rau din cauza tratamentului....de cite ori am mers la medic mi sa spus k am infectie urinara....dar cred k este imposibil sa ai asa ceva 365 de zile pe an.....in cele din urma cind am vazut k nu reusesc sa merg la baie ....si durerea a devenit insuportabila ...am renuntat la tratament.....si doar dupa ce am baut o bere fara alcool am reusit sa urinez tot ce acumulasem in decursul a citeva zile.....si m au lasat si durerile ...nu de tot dar e ceva.....chiar nu mai stiu ce sa fac si cui sa ma adresez....din acest motiv cer ajutorul cuiva care poate a avut ceva asemanator s stie sa ma indrume catre un medic de specialitate.....fara nici o suparare referitor la medici....dar sincer dupa 14 ani de chinuri chiar nu mai am incredere .....cine trece prin ce trec eu s au cine a trecut poate sa inteleaga ce inseamna sa nu-ti poti trai viata normal din cauza durerilor si a dependentei de toaleta.....cine nu ....nu are cum sa inteleaga dar poate toti au avut o durere de masea insistenta ....imaginativa sa aveti asa ceva timp de 14 ani...va multumesc frumos si sper ca cineva sa ma ajute....poate chiar vreun medic de pe site dak are cunostiinte si ar putea sa ma ajute ar fi excelent....o zo buna tuturor si multa multa sanatate

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (17)

violeta petrea (acum 14 ani)

Iti recomand cu mare caldura pe profesorul Coman din cluj,mie mi-a salvat rinichii,e drept in cadrul clinicii lui private,dar opereaza si in cadrul spitalului,fiind seful sectiei de urologie,si are un colectiv de nota 10.E foarte cautat si apreciat.Daca esti interesata pot sa-ti dau nr de tel al clinicii.Nu cred ca ai zis de unde esti.Mailul meu [email protected]

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

dodoi (acum 9 ani)

buna ziua dar d-nul Coman este la Cluj sau Bucuresti?
si daca ti-ai rezolvat problema , ce ai avut mai exact?Ai facut operatie?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

irinuca (acum 14 ani)

Eu am fost in spitalul municipal de la eroilor internata la dna doctor Damian Luminita, am avut o insuficienta renala.Este o dr minunata e f draguta sper sa-ti fie de ajutor

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

angy29soul (acum 14 ani)

multumesc mult...sper ca acum esti bine....multa sanatate...

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

cristinica (acum 13 ani)

As vrea sa stiu unde pot sa o gasesc pe dna dr. luminita damian? cand si unde da consultatii? Multumesc.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

angy29soul (acum 14 ani)

oh da ....scuze eram prea prinsa de problema...si chiar am uitat sa zic de unde sunt....bucuresti din pacate oricum i ti multumesc din suflet....sper k acum esti bine si abea astept sa rezolv si eu

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

nico30 (acum 14 ani)

am crezut ca numai eu am aceste probleme, te inteleg perfect angy.Saptamana ce vine merg si eu la nefrolog in Arad la dr Pitea Iancu.Abia astept sa vad ce zice.Spune si tu angy ce ai rezolvat.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

angy29soul (acum 14 ani)

i mi pare atit d rau sa vad cata lume are genul asta de probleme...multa sanatate...eu deocamdata va trebui sa mai amin ,,,,din cauza banilor...stiti si voi cum e nu dai nu rezolvi...sa ne auzim cu bine

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

nefrofobe (acum 14 ani)

Sincer, am impresia ca asta-i cea mai mare escrocherie, nefrologia de azi si sistemu sunt un fel de afacere

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

doinita (acum 14 ani)

ai fost sa ti faci o urodinamica

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

doinita (acum 14 ani)

am si eu problema ta daca intre timp ai rezolvat posteaza un raspuns

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

davida andreea (acum 14 ani)

as dori sa ti spun ca si eu am aceeasi problema ca a ta si am ajuns sa nu mai am incredere in medici tot la fel urinez foarte des si am aproape tot timpul o durere siciitoare si asta de 5 ani analizele sunt ok dar nimeni nu imi pune un diagnostic corect eu cred ca vina este in consumul prelungit de antibiotice bineinteles recomandate de medici daca intre timp ai gasit o solutie posteaza un raspuns te rog

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

cris (acum 14 ani)

Buna Angy, ai gasit ceva raspunsuri pentru situatia ta. Ai gasit un medic nefrolog bun?
Am si eu aceeasi situatie cu mama mea. Problema cred ca se numeste incontinenta urinara. Multumesc si eu pentru orice posibil raspuns!!!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

SANDUP (acum 13 ani)

Buna,
Si fiul meu de 28 de ani are diagnosticul tau de acum un an .a s dori sa stiu daca la tine sa rezolvat problema cu boala de rinichi.
Te rog mult da-mi un raspuns

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Utilizator11525816673 (acum 5 ani)

Buna, imi pare rau sa aud prin ce treci, dar cert este ca trebuie sa iei masuri...tatal meu a fost diagnosticat cu nefropatie membranoasa si multe altele...in prima faza au zis ca este o amiloidoza renala, care se manifesta groaznic de la umflaturi de il deformasera, urinari cu sange si multe altele nu e cazul sa enumar...
Dupa internari nenumarate la spitalul universitar nefrologie, unde sefa de sectie nu ne dadea mari sanse si il tot cautau de cancer (bronhoscopie, endoscopie, colonoscopie, nenumarate CT si RMN) am ajuns la Carol Davila nefrologie, unde iti recomand sa te duci si tu, acolo i s a facut o punctie renala si am inceput un tratament intensiv timp de 2 ani...inca se trateaza si este bine.
Pe mana oricarui doctor ajungi cu siguranta iti vor gasi leacul, atat cat tine de ei si bineinteles de tine
Doctora Ene Zugravu sau Stancu...toti acesti oameni stiu ce fac.
Multa sanatate iti doresc!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

SebastianP (acum 5 ani)

Cum as putea sa ajung la nefrologie la Carol Davila la unul din medicii sus mentionati? O relatie un telefon?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

geo56 (acum 5 ani)

poate ai vrus sa scrii despre doctorul Adrian Dorin Zugravu
Nefrologie
Bucuresti, Spitalul Clinic de Nefrologie "Dr. Carol Davila" București

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: