Senzatie de urinare persistenta

Infectii urinare
Intrebare postata de evva cu 10 ani in urma

Buna ziua! Sunt femeie si an 36 ani am o problema aparuta de un an de zile la care nu ii dau de capat. In urma unei
raceli grave urmata cu o pneumonie datorita calatoriei prelungite cu avionul (mai mult de o zi in conditi in care eram racita) am ramas cu simtome persistente de a urina si arsura , care apar in general datorita frigului sau chiar a dusului in cazul cand apa nu este foarte calda.Aceste simtome nu apar in urma contactului sexual.In ultimul an am facut mai multe analize de urina si au fost in regula. Recent insistand am refacut o serie de analize si au aparut urmatoarele rezultate : infectie urinara cu klebsiella pneumoniae ssp pneumoniae,ecografia transvaginala a relevat existenta a corpi foliculari de dimensiuni mici si chisturi de Noboth in segmentul cervical de dimensiuni mici.Dealfel ginecologul spune ca am o usora inflamare a colului uterin. Tratamentu aplicat a fost de antibiotic pentru infectia urinara si ovule cu clindamicina si clotrimazol pt inflamatie. Am facut acest tratament de o luna deja, si sintomele au reaparut . Va rog mult daca aveti idee ce altceva ar provoca aceste simtome pentru ca medicii de aici nu au nici o idee si sunt disperata !!!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (2)

buna (acum 10 ani)

Buna ziua, nu este deloc greu de stiut ce aveti si nici nu este deloc un mister,insa pentru medicina clasica la care ati apelat este imposibil sa va ajute cu ceva, dupa cum a-ti vazut singura. Scrieti-mi un email pe yahoo la zane_bu_ne (eliminati insa liniutele din nume) si sa vedeti cat de usor poate fi inteles cauza si manifestarea unei boli cu cunostintele adevarate.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

georgiana (acum 8 ani)

buna ziua.si eu sunt la fel...eu de 4-5 ani am probleme cu aceasta bacterie nu stiu ce sa ma mai fac ...ma poate ajuta cineva ?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: