Infectii urinare

Intrebare postata de danyiela cu 12 ani in urma

Buna ziua, mi-a iesit de nenumarate ori la urocultaura infectii urinara cu bacteria E.Coli,am luat tratament m-am vindecat dar dupa cateva luni iarasi a recidivat.am observat un lucru ca aceasta usturime imi apare dupa contactul sexual(eu ma vad cu prietenul meu o data la o saptamana - doua)cat timp nu fac nimic imi e bine dar cand se intampla a doua zi imediat la urinare ma ustura...numai inteleg ce trebuie sa fac,am fost si la ginecolog.am facut si testul papanicolau,secretie vaginala si au iesit toate bine...oare trebuie sa se duca si partenerul meu tratament ?multumesc

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (10)

Iuli (acum 12 ani)

Poate nu este o infectie urinara. Analize pentru BTS ati facut?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

danyiela (acum 12 ani)

as vrea sa stiu si eu ce trebuie sa mai fac?tin sa precizez ca in timpul actului nu am nimic ci a doua zi la urinare....si cel mai frecvent ma ia dimineata pe la 4 o usturime f mare...beau multe lichide

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Beti (acum 8 luni)

Salut .Fix același problema am și eu.Dupa contact sexual cam la o zi sau doua ma trezește din somn durerea și merg la wc și ma ustura îngrozitor la urinare.Apoi nu ma mai pot ridica de pe wc de durere.E groaznic.Ai găsit vreo soluție.Te rog ajuta-ma și pe mine

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

danyiela (acum 12 ani)

cand duc urina si imi fac urocultura cu antibiograma asta imi iese infectie urinara cu e.coli

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Iuli (acum 12 ani)

Ok, te-am intrebat daca AI FACUT ANALIZE PT BTS?! EL A FACUT?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

danyiela (acum 12 ani)

scuze ...nu analizele BTS nu a facut nici unul din noi

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

danyiela (acum 12 ani)

dar o sa-mi fac iarasi urocultura sapt care vine (ca acum am ciclu) si apoi cu raspunsul de la urocultura o sa ma duc la gineco impreuna cu el sa ne dea tratament la amandoi,si at o sa-i zc medicului ca as vrea sa fac si analizele bts,nu?ebine asa oare?multumesc

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Iuli (acum 12 ani)

Tu mergi la ginecolog, el la dermato-venerolog sa va ia proba de secretie pentru a detecta BTS.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

diana matei (acum 12 ani)

Am mai scris: in caz de infectie recurenta cu e-coli eu am folosit (duypa muuuulte tratamente cu alte milioane de medicamente, fara vreun rezultat) Cystinol Akut: un medicament din plante, nemtesc, se gaseste si la noi. Un prospect am gasit aici: www.3f.ro

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Melania22 (acum 2 ani)

Si eu am problema asta. Daca i a iesit e coli si examene de secretie normale ce bts mai vrei sa faca?
Eu si daca folosesc prevervativ fac.
In 24 h de la actul sexual am usturimi urinat frisoane si urinari frecvente. La urina iese ecoli desi sunt de 15 ani pe antibiotice. Scap de ea si revine la contactul sexual.
Am tone de analize de secretie si eu si partenerul.
Imi bag mereu cate un ovul de refacere a florei vaginale dar degeaba. Preventiv ceaiuri, urinal sirop merisor tot degeaba.
Nici medicii nu isi explica.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: