Este posibil? raspuns medic

Infectii urinare
Intrebare postata de ada2113 cu 13 ani in urma

Acum o saptamana jumatate mi am facut biochimie urina si am primit urmatorul rezultat de la sinevo:

referinta
culoare bruna
turbiditate clara
densitate 1029 1015-1025
ph 7 4.8-7.4
nitriti negativ negativ
leucocite 25/ul negativ
(esteraza glanulocitara)
continui analizele de mai sus
referinta
glucoza nedecelabil nedecelabil
corpi cetonici 5 mg/dl negativ
urobilinogen 8 mg/dl negativ
bilirubina negativ negativ
hematii negativ negativ

Ulterior am facut sumar urina la alt laborator si a iesit perfect nici vorba de corpi cetonice, proteine, leucocite, urobilinogen in urina - analize facute la un alt laborator din Pitesti de data aceasta gratuit (la primul a fost cu plata).

Este posibil fara nici un tratament sa revina valorile la normal intr o saptamana fara nici un fel de tratament? Ce este de facut in acest caz ? Eu stiu ca am pietre la rinichi au iesit si la ecograf si am si infectie din ce mi a spus dna doctor cand mi a facut ecograful.
cum eu care analize le voi lua in considerare ? Vreau doar sa stiu daca se pot modifica aceste valori intr o perioada atat de scurta.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (3)

Carpe Diem (acum 13 ani)

Nu prea as crede! Poate ar fi bine sa le refaci tot la un laborator... cu plata. Si eu am trecut prin asta si cele 2 seturi de analize platite au corespuns

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Medic Epuran MMedic Epuran este un medic autorizat SFM (acum 13 ani)

Rezultatele trebuie corelate şi cu analizele de sânge (probleme hepatice?) şi cu o urocultură (infecţie urinară?). Este posibil să fie şi erori de laborator, la fel cum se poate ca şi eliminarea de leucocite prin urină să nu fie permanentă.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Raspunde intrebarilor din grupul Infectii urinare.

adriana (acum 13 ani)

nu e posibil,cu siguranta sunt si erori de laborator,incearca sa bei multe lichide si iti mai recomand si http://aloevera-forever.eu/Aloe-Berry-Nectar.html

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: