De ce ma ustura jos cand urinez.....nu mai pot ma doare ingrozitor raspuns medic

Infectii urinare
Intrebare postata de ynuqa cu 12 ani in urma

Intrebarede ce ma ustura jos cand urinez.....nu mai pot ma doare ingrozitor

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (75)

Ele (acum 12 ani)

Te ustura pt ca ai infectie urinara.Spala-te cu apa calduta in care ai dizolvat bicarbonat de sodiu. Ar trebui sa mergi la doctor pt analize si tratament, Pt astfel de probleme se administreaza med Ciprolen/Ciprofloxacin. Snatate.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

oana (acum 11 ani)

ms mult asa am sa fac chiar acum la doctor o sa merg cand o sa scap de criza asta

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

daniela807 (acum 12 ani)

crec ca ai racit si trebuie sa mergi la un ginecolog.iti va da tratament,nu te speria.sanatate multa.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Medic Epuran MMedic Epuran este un medic autorizat SFM (acum 12 ani)

Probabil este vorba de o infecţie urinară, pentru care este recomandată efectuarea unui sumar de urină şi a unei uroculturi (pentru identificarea cauzei acestei infecţii urinare) şi apoi administrarea unui tratament antibiotic (stabilit numai de către un medic) după efectuarea unei antibiograme.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Raspunde intrebarilor din grupul Infectii urinare.

iluc (acum 7 ani)

Buna saunt insarcinata in 3 saptamani si ma doare foarte tare jos si ma ustura ca sa fac?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

laly23 (acum 12 ani)

buna ziua,as dori sa ma lamuriti si pe mine..in ziua de revelion cand urinam ma ustura jos imi venea sa urinez frecvent dar faceam putin,aveam greata,si ma durea tare in spate in partea stanga cred ca rinichiul nu mai puteam de durere parca iesea din mine sau mil taia cineva...cu 2 saptamani in urma fusesem la urgenta cu aceleasi simptome numai ca nu ma ustura cand urinam,mentionez ca sunt in anglia..si mi s-a spus ca am infectie la rinichi fara prea multe detalii si mia dat antibiotic augmentin timp de o saptamana,dupa terminarea tratamentului iar ma luat durerea de rinichi in partea stanga de parca mil taia cineva nu mai puteam,am vomitat,greata,urinam putin si des si cu usturimi...va rog,imi puteti spune si mie ce am pana la urma..ce fel de analize trebuie sa fac,la ce medici cu ce fel de specialitate trebuie sa ma duc,va rog ca sunt disperata ca am auzit ca de la infectia asta fac septicemie imi intra in sange si mor si nu mai stiu ce sa fac,tin sa mentionez ca din ziua de revelion si pana acum nu ma mai durut in spate rinichiul si nici usturimi la urinare nu mai am,dar sigur am infectia in corp ca doar nu cred ca mio fi trecut asa fara nimic...va rog ajutati-ma!!!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

restartv (acum 11 ani)

Tu,Laly23 esti ori gravida ori...BooOO:-?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Seby (acum 10 ani)

laly23 poate ai piatra la rinichi... fa niste analize

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

ele (acum 11 ani)

lamuritima si pe mine ca nu int..,pe mine nu ma doare dar ma ustura at cand urinez...ce se intampla?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Live4you (acum 11 ani)

Nu mai te masturba.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

criss (acum 11 ani)

pe mn ma ustura cand ma urinez iar urina mea e rosiatica de ce datimi si mie un raspuns ce am

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

daniela807 (acum 11 ani)

buna.mergi la un control, sa nu fie o raceala puternica, medicul iti va da un tratament adecvat.....multa sanatate

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Laura (acum 11 ani)

E o infectie... si trebuie tratata .. la timp !

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

georgiana (acum 11 ani)

buna de cateva zile am probleme cand vreau sa urinez ma ustura ingrozitor, urinez foarte des si putin insa am niste usturimi groaznice iar culoarea urinei este rosiatica vreau sa stiu si eu ce este mam interesat la anumite pers si miau sp ca pot fii insarcinata si ca am sangerari vaginale poate fii adevarat lamuritima si pe mine va rog

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

mihaela (acum 11 ani)

ma ustura cand urinez,sunt pe problema nu ma pot duce la medic acum ce sa fac

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

mihaela (acum 11 ani)

ma ustura cand urinez ce sa fac sunt pe problema numa pot duce la medic ce sa fac

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

daniela807 (acum 11 ani)

buna..pune o batista calduta pe burta, eu asa mai procedez cand mai am astfel de probleme, si cum termini cu perioada de menstruatie, fugi laun control....o sa iti dea un tratament sau ovule, daca este o raceal sau o infectie, multa sanatate

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

mihaela (acum 11 ani)

am antrebat mai multe persoane si mi sa spus sa beau bicarbonat dizolvat an apa aste bine sau nu

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

mihaela (acum 11 ani)

ma ustura cand urinez am antrebat mai multe persoane si mi sa sous sa beau bicarbonat dizolvat an apa este bun sau nu lamuritima va rog

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

mihaela (acum 11 ani)

ce tratament sa iau pt usturimi la urinat

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Pag 1 din 4