Buna

Infectii urinare
Intrebare postata de besk cu 13 ani in urma

Vreau sa stiu daca e ceva grav
amavut o infectie urinara de vreun an pe care am tratato cu tinizol parca si klion d
ac am iar probleme dar de data asta urinez cu sange si am o durere mare
ast un raspuns
multumesc

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (8)

Iuli (acum 13 ani)

Da, este grav. Poate fi o infectie urinara complicata, o problema de rinichi (piatra de exemplu) sau altceva. Mergeti cat de curand la medic!!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

besk (acum 13 ani)

problema este ca mie frica mia recomandat cineva care a patit la fel niste medicamente
nu pot lua acele medicamente fara sa mai am de mers?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Adrienne (acum 13 ani)

Nu are dece sa-ti fie frica ! Frica ar trebui sa ai de complictiile unei afectiuni lasata neinvestigata si netratata. O infectie urinara se trateaza individual [ nu dupa sfatul altcuiva], in urma unei analize de urina si o antibiograma care indica antibioticul la care este sensibil microbul. Microbul " propriu " isi schimba structura dupa prima runda de tratament si analizele se repeta pt. a vedea din nou, care este tratamentul bun.......... Uneori este nevoie de 2-3 runde de tratament cu antibiotice diferite, pana urina devine sterila.Deci, luand tratament la recomandarea unei cunostinte, nu inseamna ca-ti va trece si tie ci, ai putea sa-ti agravezi situatia. Deja simptomele par a fi mult mai serioase decat in cazul unei simple infectii urinare. Pentru inceput mergi la un laborator cu o proba de urina. Multa sanatate !

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

iancu (acum 13 ani)

Strugurii ursului este planta care ajuta cel mai mult in aceasta boala. Dar pentru ca este foarta importanta concentratia si dozarea substantei active din aceasta planta, eu folosesc cu rezultate foarte bune un medicament naturist (de preferat ceaiului) din aceasta planta. Se numeste CystinolAkut, se gaseste in farmacii si se poate lua cu recomandarea medicului (vreau sa spun ca nu este vreun remediu recomandat de vraci!).
Pe www.3f.ro exista si un prospect (poate si in alta parte, dar aici am gasit eu).

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

besk (acum 13 ani)

nu stiu ce sa fac mie o frica de numa de ce ar putea fi mai rau

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

o mama (acum 13 ani)

Nu trebuie sa-ti fie frica. Durerea mare pe care o ai este specifica pt pietre/nisip la rinichi. Sangele in urina deasemenea. Orice pietricica sau nisip, in momentul cand se elimina, traumatizeaza/lezeaza canalul urinar. La barbati este mai greu de eliminat decat la femei. Cauta informatii pe Google despre colica renala. Sanatate si mergi la dr. Nu iti este mai frica de agravare?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

besk (acum 13 ani)

multumesc la toata lumea

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

alina (acum 10 ani)

si eu am aceleasi simtoame

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: