De la ce se face stafilococul alb?

Streptococi, stafilococi si alte bacterii
Intrebare postata de ghita_c85 cu 10 ani in urma

Buna ziua am un baietel de 2 ani si 8 luni si in luna februarie am aflat ca are candida l.am tratat si acum am aflat iarasi ca a luat stafilococul alb am fost la medic si i.a dat rifampicina si zinnat as vrea sa stiu daca este bun tratamentul si de la ce se face stafilococul alb?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (1)

microbi (acum 10 ani)

Stafilococul este unul din microbii care apar in urma medicamenteloc chimice si a antibioticelor in special. Ca si candida de fapt. Microbii nu se pot omora si ei
au chiar roluri foarte importante in corp, indiferent de numele lor Daca apare un microb asta numai din cauza ca organismul are nevoie de el.

Cineva la urma urmei trebuie sa elimine si rezidurile de chimicale ramse in corp de pe urma "tratamentelor" cu otravuri chimice..
Medicina face totul pe dos. Problema este ca medicii, desi ar trebui sa stie aceste lucruri, se complac in ignoranta. Caci sunt lucruri binecunoscute deja de mult timp. Ca doar nu ei sufera sau raspunde de ceva! Ci doar pacientii care sunt atat de fraieri sa inghita toxinele prescrise.
Pe langa faptul ca apar microbi noi, purtatorul microbilor, adica pacientul este otravit cu aceste toxine chimice care numai rau fac. Se ajunge de la o boala la alta, de la un microb la altul. Este absolut inutil sa combati un microb, caci aceste se schimba in alt microb ! Pleomorfismul microbilor este cunoscut de peste 200 de ani, insa medicii il ignora mai departe.
Ar trebuie sa invatati intre timp ca numai tratamentele naturiste si homeopatice pot ajuta unui om cu adevarat. Toxinele chimice nu au vindecat pana acum pe nimeni dar au imbolnavit si lichida miliarde de oameni. Oare cand vreti sa va luminati la minte ? Traim in era internetului !

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: