Cum pot scapa de stafilococ

Streptococi, stafilococi si alte bacterii
Intrebare postata de mili mary cu 12 ani in urma

Buna seara ,in urma cu 10 ani am contactat un stafilococ auriu ,(mrsa)localizat la prostata(prostatita subacuta)dar cu niciun tratament nu am putut scapa de acest stafilococ. as vrea sa intreb despre BACTERIOFAGUL pt stafilococ ,de care am mai auzit pe cineva ca ar fi singurul virus din lume cu care se poate scapa de aceasta infectie dvs ce ma sfatuiti. va multumesc si astept un posibil raspuns.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (13)

Ionescu (acum 12 ani)

Acest comentariu a fost moderat de administratorul forumului

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Marian (acum 10 ani)

Salut Mili

Cred ca te pot ajuta in privinta stafilococului
.
Contacteaza-ma pe adresa ciuciuus dela iahoo

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Marinela (acum 8 ani)

fiul meu are stafilococ auriu la prostata dupa o operatie de hernie inghinala.Ne poti ajuta?Cat timp se ia acest bacteriofag?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Ligia (acum 8 ani)

Buna ziua ! Cum ma puteti ajuta in legatura cu acest stafilococ auriu?
Sora mea a contactat acesst stafilococ care s-a pozitionat in intestin; trebuie sa faca operatie de menisc si nu poate din acest motiv'' nu se mai stie ce a luat si ce nu
In spranta ca ma veti putea ajuta ...cu multe rugaminti

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

sorin (acum 9 ani)

Buna seara ,in urma cu 15 ani am contactat un stafilococ auriu mi sa localizat la prostata dar cu niciun tratament nu am putut scapa de acest stafilococ. dvs ce ma sfatuiti. va multumesc si astept un posibil raspuns.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Marian B (acum 8 ani)

a reusit cineva sa scape de stafilococul auriu ??????? am si eu nevoie de ajutor !!!!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Razvan (acum 8 ani)

Iti recomand acest articol:

http://stafilococ-auriu.com/scapa-in-27-de-zile-de-stafilococul-auriu-tratament-naturist/

In el vei gasi tratamentul prin care vei scapa de acest stafilococ!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Razvan (acum 8 ani)

Trebuie sa veniti in Georgia, si eu intamplator am stafilococ auriu in gat, urmez un tratament la o clinica privata, dar cu acesti Bacteriofagi depinde si de organism, si cat de grava e infectia, daca Doriti va pot aduce eu o cutie ,2 dar trebuie tratament mai intens. Ma puteti contacta prin mail ratza 1@ yahoo.com, daca totul este ok ma intorc duminica viitoare pe 20

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

MembruMobileApp1509799456 (acum 10 luni)

Reclama

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Utilizator11612549501 (acum 3 ani)

Acum un an jumatate am fost diagnosticat cu e-coli la prostata,dupa nenumarate cure cu antibiotice nu am avut nici-un rezultat dupa care,anul trecut in ianuarie pe langa e-coli m-am mai pricopsit si cu stafilococ auriu la prostata dupa ce am efectuat o proba stamey,iarasi antibiotice fara nici-un rezultat, la un moment dat am cam dat in disperare pana mi-a fost recomantat un tratament pe care l-am ajustat eu putin,doctorul mi-a dat sa iau monural un plic la 2 zile in total 5 plicuri la care eu am adaugat dupa astea 10 zile biseptol 2-0-2 inca 10 zile si in tot acest timp de la inceputul tratamentului am luat miere de manuka concentratie 550 o lingurita dimineata si una seara,tot ce am gresit e ca nu am luat cate o pastila de fluconazol la 5 zile si m-am ales cu candida intestinala de care incerc sa scap acum,sper sa va fie de ajutor sfatul meu si va doresc multa sanatate

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Anonim22 (acum 2 ani)

Salut ai reusit sa scapi cu acest antibiotic prescris de medic ? Monural si biseptol?
Iti era Morunal sensibil pe anti-biograma bacteria la fosfomicina? Adica morunal?
Astept un raspuns de la tine ... de 3 ani ma chinui cu stafilococ si enterococ ( infectie urinara fara nici un rezultat )

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Elan (acum 2 ani)

Miere de manuka +800, la 250 ml de miere pune-ți 50 de picături de ulei esențial de origano, se bea 3 lingurițe pe zi timp de 3 luni.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

soneryse23 (acum un an)

Buna!!Am o intrebare si eu. Fica mea de un an si 5 luni a fost diagnosticata cu neurodermatita deoarece i-a fost gasit stafilococul auriu pe rani unde se scarpinase( pe burtica,spate si mai sus de cot) .Am intrebat alergoloaga daca poate scapa definitiv de acest diagnostic si raspunsul a fost ca trebuie sa invete sa traiasca cu el.Cremuita mereu si in caz la fel de accentuat ca acum cortizon pe locurile afectate.Cunoaste cineva ceva (pe cineva ) care poate ajuta poate la scaparea definitiva de neirodermatita cauzata de aceasta bacterie?? In familie nu avem asa ceva.Tatal are alergie la polen doar. Mii de multumiri pentru eventualele raspunsuri!Multumesc

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: