Oamenii care sufera de HIV...lasati fara tratamente raspuns medic

HIV SIDA
Intrebare postata de bybythaa cu 13 ani in urma

Un apropiat de al meu este diagnosticat cu HIV...de la 8 ani...si-a luat pastilele regulamentar si a trait foarte bine 13 ani..pana acum cand nu stim ce sa facem deoarece in tara nu mai sunt disponibile medicamentele necesare...mi-ati putea da un sfat cu ce am putea inlocui aceste medicamente o perioada de timp..pana facem rost de altele?..am vazut un documentar cum ca arginina ar fi buna...mi-ati putea da mai multe detalii?..daca intr''adevar este folositoare?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (11)

Ionescu (acum 13 ani)

Acest comentariu a fost moderat de administratorul forumului

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

onix (acum 13 ani)

of Doamne...cati p***a pe lume... Andy tu esti responsabil cu teoria conspiratiei si cu promovarea homeopatiei ca panaceu universal nu? Mi-e sila de oameni ca tine.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Daria (acum 13 ani)

Andy ai perfecta dreptate, homeopatia exista de cand lumea, eu am fost la un tratament de bio-magnetoterapie, si era acolo un domn bolnav de sida care spunea ca a venit de patru ori dar ca deja se simte bine, si ca terapeutul la fel a spus ca 98% din cazuri nici nu era sida adevarata, ci o gramada de virusi si bacterii, si ca oricum si hiv-ul adevarat se vindeca. Eu cred ca e mare business cu hiv-ul, de aceea baga atita spaima in noi si nu vor sa vindece aceasta boala.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Marius (acum 13 ani)

Andy, 100 % din ce ai scris mai sus este profund gresit.
Sunt perfect de acord cu Onix.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Daria (acum 13 ani)

bybythaa ce simptome are apropiatul tau?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

anutzamihaescu (acum 13 ani)

bybytha dc nu ii spui apropiatului tau ca in spania se dau madicamentele gratuite ptr cei infectati cu hiv eu nu stiu prea multe dar am pe varul meu care sufera din pacate de aceasta boala iar el sta in spania ptr aceste pastile ca stim deja cum este la noi in romania... el munceste si se simnte chiar bine din 3 in 3 luni face analize gratis deci subliniez GRATIS si medicamente si analize se simnte bine deoarece medicii spun ca virusul a stagnat oricum dupa cum v-am spus eu nu stiu chiar asa de bine despre cum se manifesta si ce simntome ai pt ca nu am vrut sa il intreb pe varul meu deoarece nu vreau sa ii fac rau. Sanatate si numai bine va doresc

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Ionescu (acum 13 ani)

Acest comentariu a fost moderat de administratorul forumului

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Dr. Corneliu DOBRE MDr. Corneliu DOBRE este un medic autorizat SFM (acum 13 ani)

Rezultatele diferitelor tipuri de ''medicina alternativa'' sunt interpretabile, nerepetabile si nu se incadreaza in criteriile medicinii bazate pe dovezi.
Oamenii suferind de boli ce nu au solutie terapeutica sau nu au mijloacele sau cultura necesara pentru a beneficia corect si complet de mijloacele medicinii alopate, sunt excrocati de diversi vinzatori de miracole ce exploateaza la maximum EFECTUL PLACEBO.
Medicina alopata ''occidentala'' este singura care raspunde criteriilor stiintifice si rigorilor statistice.
MEDICINA ALOPATA NU POATE VINDECA SAU TRATA DECIT IN LIMITELE CUNOASTERII ACTUALE.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Raspunde intrebarilor din grupul HIV SIDA.

Think outside the box (acum 12 ani)

Oamenii cauta in general o alternativa dupa ce au fost la doctori alopati fara rezultat, sau chiar intorsi acasa mai bolnavi decat erau cand s-au internat in spital. Vazind ca, cu toata stiinta aparatelor medicale, miile de euro aruncati pe analize, tratamente si medicamente, nu se vindeca ci, in cel mai bun caz, li se gaseste un medicament de care sa devina dependenti pe viata, cu care sa se tarasca, unii bolnavi au destula inspiratie sa iasa din tiparele societatii moderne si sa se vindeca cu adevarat! Exista zeci de practici, mult mai vechi si mai elaborate decat medicina moderna, care dau gres mult mai putin decat medicii!!(procental vorbind) Ca sa nu mai vorbim de medicina naturista preventiva.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Think outside the box2 (acum 12 ani)

Vreau sa mai adaug ca, medicina alopata isi are rolul ei foarte important si este un mare progres, insa este deranjanta ignorantacum ca nu exista alte practici mai utile in anumite cazuri in care ei dau gres.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

O.K. (acum 9 ani)

Sanatate-cat m multa!
Depinde in ce judet locuieste...
in unele judete nu sunt pb. cu
medicam ca in altele...incercati
sa discutati cu medicul si cu
medicii de la ac sectii din
judetele vecine si poate incercati
un transfer printr-o mutatie-
viza de flotant...este o solutie!!
Succes, sanatate!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: