Ajutor! raspuns medic

Infarct
Intrebare postata de mihai-ionut cu 13 ani in urma

Acum aproximativ 2 ani lucram in italia si intr-o seara in compania mai multor prieteni am tras 2 fumuri dintr-o chestie alba (nu stiu cum se numeste nu era cocaina nu era ceva puternic care se arde in staniol si fumul in tragi in plamani)..in fine......toate bune si frumoase am ajuns acasa in care toata noaptea am avut o durere de dinti insuportabila in care nu am dormit deloc si am fumat mult(precizez am fumat tigari obisnuite).dupa o noapte de durere dimineatza nu am mai suportat si am luat un algocalmin sa ma lase durerea ,ceea ce nu sa intimplat la o jumatate de ora am mai luat si o aspirina dupa cere aproape instantaneu a inceput sa imi bata inima tare si am cazut jos fiind constient.in fine m-au luat la spital cu ambulantza le-am explicat cum s-a intimplat mi-au facut un EKG dupa care mi-au dat drumul acasa.Credeti-ma de atunci am tot felul de simtome ma simt ciudat am facut o gramada de analize nu mi-au gasit nimik doctorii.Simptomele la inceput erau foarte severe(imi simteam amortite picioarele adormeam foarte greu reuseam sa adorm doar in momentul cind ma epuizam total..simteam niste bataii in tot corpul tot timpul stare de somnolenta mereu eram obosit vedeam puncte negre in fata ochilor.....dupa o serie de analize doctorii mi-au spus ca nu am nimik grav nici cu inima nici cu altceva mi-au spus ca e stres si oboseala.(e posibil sa ma fi speriat eu asa atre in acel moment in care mi-a batut inima sa imi sara din piept?)in timp starile s-au mai ameliorat dar nu au disparut de tot.In ziua de azi mai am siptome ca(puctele negre din fata ochilor nu mi-au disparut seara cind ma asez in pat le simt cel mai tare,cind inchid ochii seara in pat sa ma culc am senzatia de ameteala pe moment,inca mai simt acea senzatie ca imi bate ceva in corp e ca si cum imi simt pulsul in tot corpul,ma mai inteapa in partea inimi din cind in cindimi amortesc degetele mici de la ambele maini in special mina stinga dar numai cind ma trezesc dimineatza...sunt niste chestii ciudate care ma fac sa cred ca am probleme cu inima dar eu am facut in italia o ecografie a inimi si am facut si testul holter 24 de ore la care mi sa spus ca am o inima sanatoasa doar ca la testul holter intradevar mi-a spus ca exista acele bataii care le simt eu in corp dar sa nu imi fac probleme ca probabil vin de la stomac nu am reusit sa imi fac analize stomac e singura parte din corp care nu am facut analize...nu stiu ce sa mai cred sunt dezorientat complet am dat o gramada de bani pe analize si mai mult de stres si oboseala nu am auzit nimik!!! e posibil ca acesti 2 factorii stresul si oboseala sa genereze atitea probleme in organism?va rog astept un raspuns astept ca cineva sa se indentifice cu problemele mele....

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (9)

Iuli (acum 13 ani)

Deci tu ai tras dintr-un drog, ai facut o reactie urata la el, care pe urma ti-a trecut, insa ai ramas cu un sindrom anxios. Toate simptomele tale de a doua zi dupa ce ai avut nefericita idee de a trage dintr-un joint (vezi ce se intampla? ca zic unii ca n-are nimic...) sunt pe fond psihic. Ia niste Magne B6 si incearca sa iti faci autopsihoterapie spunandu-ti ca NU AI NIMIC! Chiar daca ceea ce ai luat ti-a facut rau, acel ceva s-a dus de foarte mult timp din corpul tau. Daca ti-ai facut toate analizele, inclusiv cele infectioase (hepatita etc) si stii ca nu ai nimic, atunci poti sta linistit. Si oamenii dependenti ani de zile de heroina, daca se lasa, dupa 2 ani nu mai au nimic, daca nu au apucat sa aiba boli cronice. D-apoi tu care ai tras 2 fumuri intr-o seara!
Imi pare rau ca te chinui de 2 ani cu aceasta obsesie. Nu e stres sau oboseala. Este doar o ipohondrie si un sindrom anxios declansate de acel eveniment. Nu esti singurul, sa stii. Sunt multi tineri care trag o data, se simt rau, si mult timp dupa aceea au impresia ca au tot felul de probleme declansate de acel drog.
Daca nu reusesti sa treci singur peste, apeleaza la un psiholog. Succes!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

mihai-ionut (acum 13 ani)

buna ziua,deci....am facut tot felul de analize incepind cu hepatita C am facut si tomograf la cap am facut un film si la ficat,ekg holter,film la inima in italia se numeste eco cuore,mi-am facut examen si la ochi am facut foarte multe analize in italia pina si la coloana am facut rodiografie, analize de singe plus ca in italia la 6 luni donam singe si imi faceau o serie de analize gratuit.Mai am doar citeva intrebari.....e posibil ca fierea sa genereze astfel de simptome?s-au glanda tiroida?s-au pancreasul?si o ultima intrebare........e posibil ca ficind acea p***ae de am tras 2 fumuri dintr-un drog si avind acea problema cind mi-a batut inima tare de imi iesea din piept,e posibil ca in timp sa imi fi declansat vro boala s-au sa imi fi afectat vreun organ intern? va multumesc din suflet

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Iuli (acum 13 ani)

Nu, nu e posibil. De ce nu vrei sa accepti ca totul vine din capul tau?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

danyelin (acum 13 ani)

Buna.In mare parte Iuli are dreptate.Ce vreau sa adaug e ca stresul in exces poate genera o serie de probleme de sanatate.Nu ai mentionat daca lucrezi si acum sau ce fel de munca prestezi.Munca fara relaxare acumulata cu stresul te pot face sa ai senzatia ca vezi stele sau sa-ti "bubuie"inima de sa-ti sara din piept.Dupa cum tu ai spus ca ti-ai facut o serie de analize si nu ti-au gasit nimic,inseamna ca asa e.Poate ai o carenta de vitamine,si asa cum ti-a spus si Iuli,poti lua Magne B6 sau poate ar fi mai indicat sa iei Magnerot.Ajuta foarte mult in stari de oboseala si in special cu bataile inimii.Poti lua una dimineata si una seara timp de doua saptamani.Rau nu-ti fac ci din contra poti simti bune rezultate.O zi buna!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

mihai-ionut (acum 13 ani)

multumesc mult am sa incerc cu magnerot poate se vor vedea niste rezultate acuma lucrez in romania ca stivuitorist am un program de 8 ore in 2 schimburi va multumesc inca odata o zi buna !

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Maria (acum 13 ani)

Buna ziua
Consider ca problema Dvs. de sanatate se poate rezolva facand o cura cu produse naturiste care sa asigure organismului vitaminele si mineralele necesare.. Daca sunteti interesat,pentru informatii scrieti-mi ,va rog, pe e-mail [email protected].
Va doresc multa sanatate.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

ENDOKLINIK MENDOKLINIK este un medic autorizat SFM (acum 13 ani)

nu aruncati bani pe produse naturiste le aveti in piete si magazine-peste,legume,fructe
un pahar de vin rosu seara si un somn bun.Lasati-va de fumat

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Raspunde intrebarilor din grupul Infarct.

Dr.Stoica (acum 13 ani)

Eu recomand sa vii in Romania la spitalul Fundeni sau Militar unde avem doctori f buni capabili sa puna un diagnostic corect si sa existe astfel o rampa de lansare pt. un posibil tratament care sa te scape de toate aceste probleme.Rog persoanele care nu sunt de specialitate sa nu-si mai dea cu parerea si sa nu mai induca lumea in eroare mai ales cand este vorba de sanatatea oamenilor.La spitalul Nicolae Malaxa din Bucuresti este un cardiolog f bun(Dr.Andreiovici) . Multa sanatate! [email protected]

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Utilizator11531373178 (acum 5 ani)

Ce s a intamplat pana la urma ? Ti ai revenit ?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: