Urinari frecvente

Incontinenta urinara
Intrebare postata de stas1 cu 9 ani in urma

Sunt barbat si am 25 de ani.

Vreau sa va descriu o problema de a mea pe care nu o pot intelege nici eu , nici medicii la care am fost.

Undeva de la jumatatea lunii noiembrie 2014 aveam senazatii de urinat foarte dese, mai ales seara inainte de culcare. Nu aveam usturimi la urinat, nu ma durea nici un organ, nici mai jos de buric , nici in partile de jos a penisului.

Am vizitat un medic urolog la inceputul lunii decembrie. Mi-a sugerat sa fac usg la prostata, vezica , rinichi, biliara ... La usg mi-au spus ca totul e in regula, la fel si medicul urolog s-a uitat la foto prostata , nu era marita era totul ok.

Fara nici o analiza suplimentara (urina, lichid prostatic), mi-a prescris un tratament de 2 saptamani:

1. orcipol
2. fluconazol
3. sup. adenoprosin
4. vitamina E

dupa tratament nicio schimbare.

In a 2-a jumatate a lui decembrie 2014 m-am adresat la alt medic la care am facut analiza generala a urinei. Analiza a aratat totul in regula. Acest medic mi-a prescris:

1. proprin v
2. sup. vitaprost
3. sup. vitaprost plus

la fel nici o modificare, mereu ma cerea la urinat in special seara cand greu imi vine sa adorm.

La inceputul lui ianuarie 2015 am fost la al 3-lea medic urolog.
Am dat analiza la urina (ok), lichid prostatic (in urma masajului prostatei), o anliza in 30 min. a fost ok, iar alta am dat-o in eprubeta pe 3 zile (la crestere .. ceva de genul).

Dupa analiza de 3 zile au depistat o bacterie staphyloccocus aureus 10*5. Medicul mi-a prescris tratament pe 2 sapt:

1. doxiciclina (iunidox saliu)
2. sup. remedox
3. fluconazol
4. texomen ( ceva antiinflamatorii)

am 5 zile de cind urmez acest tratament si nu vad nici un rezultat. Mai am (10 zile de urmat).

Senzatiile sunt aceleasi ca si la inceput, vreau sa urinez, chiar daca am fost cu 5 minute in urma.

Va rog frumos daca aveti ceva idei, poate prin metode naturale sau ce ma sfatuiti sa fac ca sunt satul deja de analize si spitale.

Multumesc pentru timpul acordat.

P.S.: Sunt fumator, alcool nu consum, beau 2 cesculite de cafea pe zi, 1 dimineata si una dupa masa

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (2)

MembruMobileApp1513111279 (acum 6 ani)

Buna, si eu am 33 de ani si am probleme asemanatoare, tot asa senzatie de urinare mai ales la frig, si scurgeri foarte mici 1-2 picaturi .
Pana acum am luat doar doxyciclina tratament dar fara nici un rezultat.
Am facut analiza urina, analiza sange, control prostata, ecografie prostata dar totul pare ok asa au zis doctorii .
Vreau sa fac niste analize mai amanuntite dar nu stiu ce as putea face ca sa descopere macar care ar fi cauza ...

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Marinela (acum un an)

Ați rezolvat problema?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: