Durere de vezica

Incontinenta urinara
Intrebare postata de Vasile54136470 cu 11 ani in urma

Buna ziua! Numele meu este Vasile, am 40ani si sunt barbat. Acum doua luni am constatat o durere in zona vezici urinare, si ca tot romanul am inceput sa iau ceva ceaiuri si medicamente( pufulita, mesteacan si medicamente ca: uricol ,urinal, cistenal ) Dupa doua saptamani am ajuns la urgente cu o durere groaznica in zona vezicii si a rinichilui stang. Am fost tratat cu ceva perfuzii si apoi investigatii la sange si urina si consult ecografic la care nu au constatat nicio neregula. Dupa doua zile am eliminat o piatra de 5mm de la rinichiul stang.
Am facut un control la medicul urolog si consult ecografic(clinica privata) care au constatat urmatoarele:
-vezica normala: ureter stang dilatat
-rinichi stang normal
-rinichi drept cu un calcul de 3mm
-prostata dimensiuni normale
- urina normala
Am primit ca tratament nospa,nolicin, uriclar, scobutil.
Dupa terminarea tratamentului simptomele sunt la fel si anume ca simt
o durere usoara si constanta in zona vezicii urinare si spre testicole , durerea se accetuiaza cand trebuie sa urinez si continua dupa urinare in jur de jumatate de ora, dupa care mai scade din intensitate, durerile sunt mai mari noaptea (urinez de 4-5ori )
Ce ma sfatuiti?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (2)

Utilizator11561951912 (acum un an)

Și eu ma confrunt cu aceleași probleme de ani de zile dar fără rezolvare din păcate.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Vasile (acum un an)

Și eu am aceleași simptome ma doare la rinichi în spate transpir la cel mai mic efort urinez des și când termin de urinat ma doare am nisip și calculi la rinichi am luat uriclar nospa piafen uractiv forte acum nu mai am dureri mari dar la efort încerc și ceai de rinichi aceste pastile uriclar su ceva ce îmi da o senzație în gat de mîl cred ca au ulei volatil de plante pe care nu le suport rigai încontinuu îmi vin în git

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: