M-am vindecat de hpv?

HPV
Intrebare postata de Sara Nicoleta cu 11 ani in urma

Buna ziua, Anul trecut in perioada luni ianuarie am fost depistata la testul papanicolau cu cl. 3 asc-us. In urma unui tipaj hpv am descoperit ca sunt pozitiva cu tulpinile 16 si 42.
Doctorul de atunci doar m-a incurajat si mi-a indicat sa iau tratament de imunitate. Am urmat intocmai cu unele capsule de la plafar. In august mi-am facut iar analizele si au iesit la fel doar ca de data asta am cerut parerea altui doctor care mi-a prescris 3 luni de cervugid (10 zile) si isoprinosine (14 zile) cate 6 pastile e zi.
In decembrie de sarbatori mi-am repetat analizele si au iesit: papanicolau 1, nilm, flora bacilara.
Cultura flora totala din secretie vaginala: Frontoliu gram: frecvente celeule epiteliale, relativ frecvent leucocite, frecventi bacili Gram- pozitivi polimorfi.
Doctorul care mi-a dat tratamentul din urma este plecat din tara si revine undeva in luna februarie, probabil voi merge la alt medic sa-mi confirme daca sa intamplat sau nu o minune..... Puteti sa ma ajutati sa-mi spuneti daca am scapat de hpv????
Stiu ca e excelent clasa 1 dar sunt inca cu o teama pt ca am auzit ca acel virus ramane toata viata in corp. Va multumesc mult sanatate tuturor

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (28)

michelle30 (acum 11 ani)

dupa parerea me, e super..si eu am fost diagnosticata cu HPV 16 si pap clasa 3 ASC-US, m-am operat conizatie in 14 sept 2012, si acum astept in martie sa imi fac iarasi papanicolaul, sper din tot sufletul sa fie bine, mai ales ca ma marit si vreau un copil ac***a 30 de ani, sanatate multa iti doresc si ai grija cu imunitatea, mananca bine, ia stimulente pt imunitate naturale si va fi bine!!!!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

michelle30 (acum 11 ani)

aaa.am uitat sa ti spun ca am facut si eu tratment cu cervugid si isoprinosine inainte de operatie dar fara rezultat din pacate...

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

sara nicoleta (acum 11 ani)

Draga mea michelle30 iti multumesc pentru raspuns, parerea mea e ca te-ai aruncat prea repede in operatie, incearca alte pareri intodeauna. Cauta necontenit tratamente .
Uite eu de exemplu pe langa tratamentul specificat , am facut si spalaturi vaginale cu bicarbonat de sodiu, am gasit asta pe internet...se zice ca ar fi singurul remediul pentru virusul impotriva cancerului..dar acest secret e bine ascuns.
Cand am citit mesajul tau am stat un pic pe ganduri, oare bicarbonatul face minuni????
Incearca, ce ai de pierdut! Astept mesajul tau, cu drag Nicoleta

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

michelle30 (acum 11 ani)

Draga Nicoleta, e bine daca spui ca ti-a facut bine bicarbonatul, eu mai am si experienta mamei mele care a facut si ea conizatie acum 20 de ani , ea s-a spalat cu bicarbonat si a avut carcinom in stiu, adica cancer cu alte cuvinte.stiu ca bicarbonatul este cam agresiv, iar zona intima este fff sensibila, nu stiu , daca tie ti-a iesit pap-ul clasa 1 dupa bicarbonat, inseamna ca ai avut mare noroc, nu ma pricep...dar ma bucur ca ai ales alta varianta..eu mai am una pe cap acum care ma macina mai tare, am descoperit ca am si virus C, :((( asta e mai rau ca HPV 16 si acum fac un tratament naturist, mi-e ff frica sa fac interferon, nu stiu ce sa mai zic...iti mai scriu dupa ce merg la control in martie.la Gine...bafta multa!!sanatate sa ai!!!!multumesc ca ai raspuns.pupici

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Sara Nicoleta (acum 11 ani)

Imi doresc foarte mult sa-mi scri ca totul e bine, nimic nu se compara cu bucuria ca esti sanatos, inteleg starea ta de neliniste trebuie doar sa te inarmezi cu multa rabdare si incredere in Dumnezeu, ajuta de fiecare data cand te simti doborata .....
Sunt convinsa ca esti o fata puternica si optimista , si chiar de nu vor iesi analizele cum iti doresti incearca si optiunea altui medic, culege ce e mai bine pt tine.... Pupici si astept vestile cele mai bune. Ai grija de tine !!!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

michelle30 (acum 11 ani)

iti multumesc pentru raspuns... stiu ca trebuie sa am mare rabdare...si Dumnezeu ne va ajuta!!!multa sanatate iti doresc si tie!!!iti voi scrie dupa analize...o zi buna sa ai!!! sa dea Domnul sa ne facem bine!!!!:*

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

michelle30 (acum 11 ani)

Draga Sara Nicoleta, multumesc pt tot!!mi-am facut analizele si Pap II si HPV negativ!! am facut multe tratamente naturiste dar a meritat!!!m-am ingrasat 6 kg, dar asta e...sunt fff fericita!!sanatate multa tuturor!!!!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Ela (acum 10 ani)

Ce tratament ai urmat? Ai eu sunt in aceasta situație neplăcut?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Ela (acum 10 ani)

Ce tratament ai urmat? Ai eu sunt in aceasta situație neplăcut?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Mihaela (acum un an)

Bună ziua, îmi poți spune ce tratamente naturiste ai luat pentru virus?Ma confrunt și eu din păcate cu acest virus.Multumesc.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Vezi toate raspunsurile
Adrienne (acum 11 ani)

Poti fi sigura doar daca repeti analiza speciala pt. HPV si nu se mai regasesc cele doua tulpini. Multa sanatate !

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

michelle30 (acum 11 ani)

stiu..si asta voi face la sf lunii martie, vor fi 6 luni de la conizatie!!!sanatate multa iti doresc!!!multumesc mult pentru sfaturi si pentru raspuns!!!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

elena (acum 11 ani)

si eu am facut testul papanicolau si mi-a iesit o modificare asc-h mai exact este grav???

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

michelle30 (acum 11 ani)

asa mi-a iesit si mie ASC-H (H-sil) Papanicolau clasa III si am facut conizatie, aveam HPV 16 activa, acum multumesc lui Dezeu, la 8 luni de la conizatie, HPV-ul e negativ pt toate tulpinile si pap II, nu te lasa Elena draga, du-te la medic si fa ce ti spune..sanatate multa sa ai!!!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

lily (acum 8 ani)

nu se poate scapa fara conizatie? stiu ca exista riscul sa se imprastie daca nu se face o conizatie corect, daca sunt celule pre cancerigene acolo

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

sara nicoleta (acum 10 ani)

Pentru michelle 30 Iarta-ma ca am citit mai tarziu mesajul tau. Sunt foarte fericita pentru tine, asta vroiam sa aud... esti intradevar puternica si increzatoare.
Mi-as dori sa mai tinem legatura . Iti doresc un paste fericit si multe bucuriii..
Felicitari pentru rezultate....

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

michelle30 (acum 10 ani)

multumesc mult, Sara Nicoleta, iti doresc acelasi lucru si tie!!!multa multa sanatate si numai bucuriii, un Paste binecuvantat alaturi de cei dragi...astept sa imi spui si de tine acelasi lucru....pupici

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Simona Bucataru (acum 10 ani)

A folosit cineva Zeolitul lichid in tratamentul HPV?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

romanianblues (acum 10 ani)

Felicitari! incredibil..tot ce am citit eu zicea ca nu scapi de hpv16 niciodata..
Ma bucur tare ca exista speranta si pentru noi:))

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

andreea (acum 10 ani)

Buna, am si eu hpv 16 si 51, imi puteti da va rog un nume de ginecolog? Al meu mi zis din prima ca nu se vindeca dar eu nu il cred :) multumesc !

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Pag 1 din 2