HPV Anal

HPV
Intrebare postata de MembruMobileApp1488094431 cu 7 ani in urma

Bună. Am avut nenorocul sa zic asa de a contacta HPV.. mi au iesit niste negi foarte urati in zona anusului.. la inceput nu am stiut despre ce e vorba. In timp de cateva luni condiloamele(negii), au inceput sa se inmulteasca si sa creasca.. m am hotarat si m am dus la medicul de familie, eu stiam deja despre ce e vorba deoarece m am documentat si stiam ca e vorba despre hpv. Medicul de familie mi a spus ca e vorba despre hemoroizi, eronat. Mi a dat trimitere si m am dus la chirurgie la spitalul judetean. Acolo medicul s a uitat si a confirmat ca e vorba despre condiloame. Mi a spus ca nu e nimic grav. Si am hotarat sa revin sa ma internez si sa ii cauterizam.. operatia a decurs bine, perioada de dupa a fost un chin, sangeram de fiecare data cand mergem la toaleta(lipsa mare).. ma durea. Purtam bandaj, zona elimina o substanta uleioasa, a fost groaznic. Dupa o saptamana locul arata bine, ca si inainte. Dar ce sa vezi.. dupa 2 sapatamani negii au reaparut si mai agresiv.. medicii m au tratat superficial. Nu mi au spus sa iau niciun medicament.. negii au reaparut deorece acestia au radacini inauntru. REZOLVAREA A VENIT DUPA CE M AM DUS LA UN DERMATOLOG, ACOLO AM FOST TRATAT CORECT. AM LUAT TRATAMENT MEDICAMENTOS, AMUNAID. SI AM APLICAT OTET DE MERE PE NEGI.. IN CATEVA ZILE EI AU CAZUT.. SI NU MAI AM NICIO PROBLEMA DE CATEVA LUNI. AM UITAT SA VA SPUN CA EU AVEAM NEGI SI IN INTERIORUL ANUSULUI.. DAR AU DISPARUT SI DE ACOLO. OTET DE MERE APLICAT FOARTE MULT DIRECT PE NEGI. SI PUS COMPRESA ACOLO CU OTET DE MERE SI TINETI CAT MAI MULT. IAR NEGUL SE VA INNEGRI. IMUNAID AM LUAT PT INTARIREA IMUNITATII.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (4)

Utilizator11529270065 (acum 5 ani)

Deci, ai spus că tie ti-a trecut cu oțet de mere aplicat direct pe condiloame. Dar zona din jur, mucoasa rectală, nu s-au ulcerat? Nu ai avut dureri după, gen sa se irite și pielea sanatoasa, și sa ai scurgeri și sângerări? Ai luat vreun antibiotic în perioada aia?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Utilizator11639976714 (acum 2 ani)

Salut, pt rănile de pe fund deschise după ce ai fost la chirurg ce tratament ai folosit, deoarece sunt în aceeași situație și nici nu pot sta în fund

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Radu I (acum 8 luni)

Ce fel de negi aveați?ce formă și culoare aveau acei negi pentru că și eu am descoperit cam în jur de trei negi in jona anală exterioară nu interioară! Dațimi un sfat!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Iurii (acum o luna)

Varog dați-ne vaiberu watap sa vă contactez

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: