Este cancer uterin?

HPV
Intrebare postata de Maryy68 cu 14 ani in urma

In 10.11.2009 am fost op.histerectomie totala(cu pastrarea anexelor).La biopsie-fibrom uterin partial sarcomatizat.Intrebarea mea-este cancer uterin?Daca da-in ce stadiu?Ce sfat imi dati?Unde sa merg?Va multumesc.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (4)

robert7291 (acum 14 ani)

sarcomul este cancer. mergi la un oncolog bun cu rezultatul ala scris. dr. jinga de la municipal este unul din cei mai buni.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

mariana (acum 14 ani)

am 43 ani si am intrat la menopauza la 37 ani
in toti acesti ani numai de 2 ori am mai sangerat cate putin ,foarte putin
acum de 2 ani unghia mare de la piciorul drept s-a ingalbenit si uneori este si neagra ,mai nou de catva timp imi amorteste mana dreapta si piciorul drept
nu mult,ce-i drept si ma doare si cotul (asta de mai mult timp).
sa fie oare vorba de ceva urat pe partea dreapta ?
la medicul de familie am fost dar imi spune ca sunt eu stresata de ceva anume ca n-am nimic
ce naiba ,nu sunt nebuna
nu stiu ce sa fac......
unde sa merg?

multumesc f mult

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

alina (acum 14 ani)

am 36 de ani ma lupt cu boala de 10 ani adica probleme genecologice am inceput cu o scurgere foarte urita dupa acre mi sa spus ca asi avea o rana urita am fc biopisie imidiat apoi papanicolau in repetate rindri la intreval de 6 luni dupa care am fc iara o colcoscopie mi sa spus ca trebuie sa fac rezectie4 de col
am facuto si pe asta apoi dupa rezectie mia venit raspusnul la analize nici un fel de cancer
dar sau decis sami faca aputare de col am fc dupa care am ramas cu dureri ma doare la contact sexual va rog cer ajutorrr citeodata am si dereglari la ciclu singerz foarte mult asa din senin dupa mestruatie mult cer ajutor va roggg

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

ancuta (acum 14 ani)

buna vreau sa intreb print-un control a ginecolog se poate observa daca este cancer si in ce faza este sau trebuie facut testul papanicolau

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: