Negi genitali

HPV
Intrebare postata de rosia cu 11 ani in urma

Buna ziua. am si eu o inrebare acum 11 ani am prezentat negi genitali fiind si insarcinata in luna a 4 a, doctorita ginecolog la care mergem pentru consultati mi-a aplicat o solutie usturatoare,,,unguent si mie si sotului... nu pot sami dau seama ma macina gandul de unde oare au aparut. SI TIN SA VA MAI SP CA IN LUNA 22-05-2012 AM FACUT SI TESTUL PAPANICOLAU .CARE MI IESIT CA AM O ,,CANDIDA,, SI O IFLAMATIE PE COL ..LA CARE SUNT LA A DOUA CURA DE TRATAMENT CU CERVIRON, SI SEPTOFAG. IAR INTREBAREA MEA E STE DACA PREZENTAM INFECTIA CU ,, HPV,, SE DEPISTA LA TESTUL PAPANICOLAU , MENTIONEZ CA DE ACUM 11 ANI NICI EU NICI SOTUL NU NEA MAI APARUT NIMIC SUSTECT IN ZONELE GENITALE...OARE SE VA VINDECA IFLAMATIA PE CARE O AM PE COL DUPA TERMINAREA OVULELOR....MENTIONEZ CA MA SIMT FOARTE BINE NU AM NICI O DURERE DAR SUNT TARE SPERIATA MIE TARE FRICA CA MEDICUL GINECOLOG MIA SP CA DACA DUPA CELE TREI ETAPE DE TRATAMENT PE CARE IL FAC NU SE VINDECA IFLAMATIA MI SP CA MA OPEAREAZA ASTEPT UN SFAT DE LA DUMNEAVASTRA O INDRUMARE CE TREB SA FAC CUM SA PROCEDEZ,, VA MULTUMESC.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (3)

ioana (acum 11 ani)

Buna Rosia,
am avut si eu si prietenul meu acum cativa ani negi genitali,am fost la un ginecolog care ne-a trimis la un dermatolog si ne-a tratat cu o solutie, a fost dureros, dar n-am mai avut probleme de atunci.Eu stiu ca negii se transmit doar prin atingere, nu apar din senin..(i-am tinut o predica buna prietenului meu)
-apoi infectia cu CANDIA se trateaza si aia dar trebiue sa ia si sotul tau tratament, in caz contrar iti va transmite infectia din nou chiar daca la el nu se manifesta boala.
-despre inflamatie pe col.....nu am trecut prin asa ceva si nu stiu ce sa te sfatuiesc...dar ca sa nu fii speriata, mai dute si la un alt medic sa vezi ce spune.sanatate!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

rosia (acum 11 ani)

mersi mult pentru sfat?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Utilizator21634941703 (acum 2 ani)

Numele meu este Madalina si am 17 ani ... Acum 2 luni am descoperit ca am acesti negi , am fost la un doctor ginecolog sa imi faca interventia cu laserul iar dupa maxim 1 luna mia aparut din nou ... Am incercat tot felul de tratamente care nu au functionat .... Mi.e frica ca la varsta de 17 ani sa fac cancer....

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: