Conizatie

HPV
Intrebare postata de nicolabm cu 11 ani in urma

Exista alta solutie inafara de conizatie?ink nu am bebe si mi sa recomandat conizatie,datorita hsil cin 2,la colproscopie colul meu arata bn,dar biopsia ma dat peste cap, mie frica ca nu voi ramanea insarcinata dupa aceasta operatie?nu stiu ce sa fac?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (6)

Adrienne (acum 11 ani)

Conizatia nu pune in discutie o viitoare sarcina, dar agravarea bolii poate duce la lucruri mult mai grave si abia atunci ai putea fi in situatia de a nu-ti mai indeplini dorinta de a avea un copil. Singura solutie pentru a avea un copil sanatos este sa rezolvi aceasta problema.........Conizatia este usor de acceptat pe langa o eventuala histerectomie in viitor caci, boala nu sta pe loc.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

nicolabm (acum 11 ani)

va multumesc din suflet,azi am programare la medic pt a stabili ultimele datalii a interventiei,dar totusi imi doream un rsp pt linistea mea sufleteasca pana ajung acolo!multumesc

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

nicolabm (acum 11 ani)

multumesc din suflet,azi am programare la medic t a stabilii ultimele detalii in ceea ce priveste interventia,doar ca doream un rsp din partea dvs. pt linistea mea sufleteasca pana ajung acolo!multumesc!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

nicolabm (acum 11 ani)

multumesc din suflet,azi am programare la medic t a stabilii ultimele detalii in ceea ce priveste interventia,doar ca doream un rsp din partea dvs. pt linistea mea sufleteasca pana ajung acolo!multumesc!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

michelle30 (acum 11 ani)

exact aceasta probl, o am si eu.am facut acum 6 luni conizatia...si e ok.acum astept rezultatul de la pap si HPV.e floare la ureche conizatia. si poti face si copiii dupa aceea.bafta multa!!!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

nicolabm (acum 10 ani)

Multumesc, am trecut cu bine peste operatie,a fost foarte ok,desi stresul a fost mai mare....ma simt foarte bine,sper sa fie tot asa si de aici inainte.Acum sunt in asteptarea rezultatului si sper sa fie ok.Nu am fost operata in ROmaniia,pt ca locuiesc in Portugalia.....dar personalul medical mi-a ridicat moralul la maxim si acum sunt linistita.Imi doresc sa treaca totul cu bine si sa vina ziua cand.o sa imi apara pe testul de sarcina 2 liniute.........o sa fie cea mai fericita zii din viata mea.Oricum va multumesc mult !

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: