Ce sa fac

HPV
Intrebare postata de maria396113929 cu 13 ani in urma

Buna ziua ,
Va rog sa ma sfatuiti si pe mine intr-o problema foarte delicata .Nu stiu unde ar fi mai bine sa merg pentru o interventie chirurgicala -la spitalul Coltea la domnul doctor Barbulescu Mihai sau la Spitalul Filantropia la doamna doctor Zorela Adriana Sgarbura.
Diagnostic anatomo-patologic : produs de curetaj uterin continand fragmente de endometru cu stroma fibroasa,cu sufuziuni hemoragice si glande ''''spate la spate '''' cu epiteliul proliferat,cu atipie minima(hiperplazie complexa cu atipii ) si fragment de endocol cu metaplazie scuamoasa a epiteliului.
Sunt angajata ,dar nu dispun de foarte multi bani -va rog sa-mi spuneti daca se poate in ce consta aceasta interventie de extirpare a uterului,cum decurge ,cat costa ,ce tratament pot lua si daca se poate rezolva altcumva- va rog ajutati-ma nu stiu unde sa ma duc ! am inteles ca este grav si trebuie urgent am facut si testul papanicolau dar rezultatul imi iese abia peste 10 zile pot astepta pana atunci cu interventia ? incotro sa merg ? cat costa ?
MULTUMESC

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (1)

marilu123 (acum 13 ani)

in primul rind mai cere o opinie a altui doctor si apoi mai vezi.sanatate.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: