Ce sanse de insanatosire am?

Dezechilibrele hormonale
Intrebare postata de lumi_91 cu 12 ani in urma

Buna ziua.Ma numesc Luminita si am50ani.va rog frumos daca puteti sa imi raspundeti la urmatoarea problema.Sunt operata de suprarenalectomie stanga la paroscopica,sa gasit adenom corticosuprarenalian mixt cu componenta reticulara si de zona fasciculata.Sufar si de tulburari ale tiroidei si am si un fibrom uterin,iar problema acuta este ca am cresteri ale tensiunii arteriale de pana la 180/90 pe tratament cu lokren,lacipil,piramil,tertensif,aspenter,simvastatine.Tensiunea oscileaza in cateva secunde de la 130/80 la 180/90.Asta se intampla aproape zilnic si imi produc o stare de disconfort total.Sunt disperata si nu mai stiu ce tre sa fac ca sa se amelioreze tensiune arteriala.Va rog sfatuiti-ma ce pasi sa urmez pentru ca sunt la capatul puterilor.Mentionez ca sunt din Galati si aici nu am gasit nici un medic care sa-mi coordoneze un tratament adegvat situatiei in care sunt.Cu mii de multumiri astept un raspuns.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (2)

colnago (acum 12 ani)

Consumati cu incredere bautura bioactiva Tahitian Noni. Nu are contraindicatii. Are multiple beneficii asupra organismului:

Iata cateva din ele:
-dureri acute si cronice;
-ocrotirea sanatatii prin tinerea in echilibru a sistemului imunitar;
-mentinerea starii de vigurozitate a organismului,asigurand vitalitatea sa, stimuland si capacitatea intelectuala;
-tulburari menstruale;
-obezitate;
-astm bronsic si alte afectiuni ale sistemului respirator;
-imbolnaviri ale sistemului osos: reumatism, dureri articulare, artrita;
-osteoporoza;
-tulburari ale sistemului nervos:stari depresive, insomnii,etc.;
-hipertensiune arteriala;
-diabet zaharat de grad2, adica cel care se afla in faza in care se administreaza tratament medical cu tablete, nu cu insulina injectata;
-boli ale pielii, parului;
-scleroza multipla;
-diferite alergii; imbolnaviri ale rinichiului;
-comotie cerebrala, etc.;
-tumori canceroase.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Maria (acum 11 ani)

Va recomand sa mergeti la medic Aceste adjuvante au decat efect placebo
Puteti incerca o dieta cu sucuri verzi,bucataria fara foc gen raw vegan ,adica sa va schimbati stilul de alimentatie
Cresterea de tensiune e pe fond nervos,deci e bine sa practicati meditatia,sa va controlati gandurile si sa nu va mai enervati
Filmul the secret poate va va ajuta..

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: