Ajutati-ma cu un raspuns va rog...

Dezechilibrele hormonale
Intrebare postata de giuzi cu 11 ani in urma

Buna ziua, ma numesc Andreea am 22 de ani, cantaresc 45 de kg...din acest motiv am mers la un laborator pt a-mi face analizele de sange pt glanda tiroida iar analizele pt F-T3 mi-au iesit putzin marite iar rezultatele la TSH si F-T4 sunt bune...ce as putea face in continuare?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (5)

Psih. Roxana Olaru MPsih. Roxana Olaru este un medic autorizat SFM (acum 11 ani)

Va recomand sa vorbiti cu un medic nutritionist pentru un regim alimentar care sa va permita sa va ingrasati doar cateva kg si apoi ca metabolismul sa ramana reglat.

Roxana Alina Olaru

psiholog, consilier psihologic, psihoterapeut, psihoterapie de cuplu EFT, educator prenatal

tel. 0728.47.15.06
e-mail: [email protected]
web:  www.consiliere-psihologica.ro

web:  www.roxanaolaru.ro

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Raspunde intrebarilor din grupul Dezechilibrele hormonale.

Claudiu (acum 11 ani)

Buna seara doamna Psih. Roxana Olaru..:( va pot pune si eu o intrebare va rog din suflet sa-mi raspundeti, pe acest site inca nu am gasit un sprijin cum sa zic eu.. potrivit..sau vreun sfat bun de urmat...poate exagerez eu de atata anxietate..dar, am nevoie sa ma vindec de depresie si anxietate cat mai rapid posibil, deja simt ca nu mai rezist, sunt furioasa pe mine ca nu sunt capabila sa ma schimb, sa lupt pentru mine, sunt prea sp***a de inger cum s-ar zice..si devin sensibila la orice problema cat de mica ar fi ea, iau degeaba seroxat si anxiar, ma duc degeaba la psiholog de luni de zile, ca de vindecat nu ma vindec orice ar fi, as vrea sa va intreb daca pot sa innebunesc de la atatea emotii si atata anxietate? Am un fel de fobie sociala, am des atacuri de panica, imi amorteste gatul cand privesc pe cineva in ochi si ma stresez de atatea emotii, ma ia durerea de cap. Este acesta vreun motiv serios de ingrijorare? Credeti ca am ceva mai grav decat depresie/anxietate? Am doar 18 ani, este pacat de mine sa cedez atat de usor anxietatii!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

giuzi (acum 11 ani)

ok asta stiam...vroiam sa stiu daca e un motiv de ingrijorare pt F-T3 marit peste norma...

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

dorudopp (acum 11 ani)

buna andreea
daca te simti bine nu ai de ce sa-ti faci probleme. eu zic sa fii vesela, sa inveti si sa faci sport. o hrana diversificata combinata cu niste exercitii fizice te vor face perfecta. daca ai peste 170 cm...esti manechin
daca ai sub 170 cm...esti perfecta.
exercitiile cele mai bune sunt urmatorele:-ptr. picioare stai in pozitie de scaun rezemata de perete. rezisti cam 5-6 minute
-lucreaza abdomene
in rest...plimbari si optimism.
ai alte treburi de facut. succes si asculta-ma....esti perfecta
sanatate si hai la treaba
doru

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

giuzi (acum 11 ani)

multumesc mult pt incurajare!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: