Un sfat va rog! raspuns medic

Homeopatia
Intrebare postata de loredana_dana cu 13 ani in urma

Am 38 de ani ,163cm,77kg. ma gindesc daca medicina homeopata m-ar putea ajuta sa slabesc,fara a-mi face rau , miscare fac zinlic treburi casnice, prin curte diferite lucruri, mers pe jos jumatate de ora zinlic.m-am ingrasat foarte mult in urma unui soc emotional, va rog dati-mi un sfat util ,aviz persoanelor avizate.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (6)

Dr. Diana Dragomir MDr. Diana Dragomir este un medic autorizat SFM (acum 13 ani)

In cazul dumneavoastra, probabil pe langa cresterea in greutate au aparut si alte simptome mai mult sau mai putin vizibile.
Prin tratament homeopat se pot echilibra toate cele trei planuri fizic, emotional si mental , fara a face nici un rau ci doar un bine , acela de a regasi o sanatate mai buna.
Precizez ca homeopatia se foloseste si la nou-nascuti si la mamicile care alapteaza,
asa ca nu va fie frica.

Sanatate multa!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Raspunde intrebarilor din grupul Homeopatia.

loredana_dana (acum 13 ani)

daca imi puteti recomanda un medic homeopat cu experienta .eu sunt din tecuci , as putea merge la focsani sau galati m-a puteti ajuta cu o adresa sau un nr. de tel. multumesc anticipat ,o zi buna va doresc!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

daniela (acum 13 ani)

dr.Goarza Nicolau 0236/464645, 0745616911, str Oltului bloc I1B ap.22 Galati

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

dogaru florentina (acum 13 ani)

am un baietel de 1an si 11luni si ne confruntam cu o dermatita atopica de vreo 4luni.am facut tratament cu claritine,zyrtec si creme lup***ad ,ivahidra si un preparat cu hidrocortizon.o perioada i-a trecut dar de o luna i-a aparut niste bubite mari si rosii pe gat si ne-a dat d.dr.fucidinH,claritine,zyrtec si iar acel preparat dar s-au intins spre piept si nu stiu ce sa mai fac.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

monica (acum 13 ani)

baietelul meu a facut dermatita atopica la3 luni si l-am spalat cu apret(cumparat de la magazin) si doar baie cu ceai din plante timp de 5-6 luni,fara sampon sau sapun.I-am inlocuit laptele cu lapte praf ALFARE ,toate astea la recomandarea dr Baciu Ginel.Cremele cu hidrocortizon nu au avut nici un efect,mai rau au facut.Nu am mai avut nici o problema de atunci,i-am facut testele alergice si intradevar este alergic la lapte de vaca si multe altele.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

loredana_dana (acum 13 ani)

mergeti la un medic homeopat cu experienta. Homeopatia ajuta la multe boli unde alopatia este neputincioasa. Va recomand un medic care practica homeopatia clasica si care are experienta ca. de ex. Dr. Gheoerge Jurj (TM), Dr. Dumitrescu Ioan (Buc)., Dr. Raceanu (Iasi), Dr. Ileana Randasu (Buc), Dr. Doina Pavlovschi (Buc), Dr. Silvia Nedelcu (Buc), Dr. Zainescu Laura (Brasov), Dr. Adrian Alecu (Tg-Mures). Adresele le gasiti in internet.

eu personal m-am tratat de o exzema foarte urata cu ajutorul homeopatiei , am ramas foarte surprinsa de cat de repede a avut efect si cat de repede s-a sters totul . foarte eficienta credeti-ma pe cuvant.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: