Staphylococul auriu

Homeopatia
Intrebare postata de membru248027 cu 10 ani in urma

Buna ziua! Am un baietel de 3 ani si 8 luni care a fost depistat la un exudat faringian cu stafilococul auriu. I-a fost făcută antibiograma si a urmat un tratament cu biseptol 10zile si apoi cu zinzat încă 10 zile. L-a următoarea analiza acest stafilococ a ieșit din nou prezent. As vrea sa încerc cu un tratament homeopat. Am in posesie un medicament homeopat staphylococcinum 9ch, dar nu știu cum sa-l administrez. As dori un sfat cu privire la administrarea acestui medicament. Multumesc!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (2)

Homeopat (acum 10 ani)

Puneti 1-2 granule intr-un pahar cu apa si din aceasta apa sa bea de 4-5 ori pe zi cate o gura. Cand se termina apa repetati procedura.

Stafilocucul apare doar in urma tratamentelor cu antibiotic. Deci este o boala cauzata de medicina. In plus, in toata lumea se stie ca nu exista inca un antibiotic care sa-l omoare, deci este o aberatie sa dati medicamente chimice la stafilococ, mai ales cand a fost cauzat de acestea.

De remedii homeopate insa si stafilococii se tem. Problema este insa ca
in homeopatie nu merge mereu cui pe cui se scoate, caci stafiloculul este urmarea mediului stricat din corp si dispare de indata ce se schimba mediul.

Daca va luati dupa medici si dati antibiotice la copii pt, orice nimic nu-i de mirare ca ajungeti sa nu va mai poate ajuta nici un medic.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

dorina (acum 10 ani)

incearca nuca neagra, pelin si cuisoare. Ajuta la eliminarea staphilococului...

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: