De ce?

Homeopatia
Intrebare postata de Merdan cu 12 ani in urma

Am remarcat ca sunt unii oamenii care recomanda mersul la medicii homeopati SI HOMEOPATIA, aici in forum.Am constatat cu stupoare ca sunt sterse recomandarile lor.DE CE?
Eu am o experienta de 14 ani cu medicina homeopata si mi-am rezolvat, atat eu cat si familia meu,numeroasele probleme care pot aparea in 14 ani ,la pacienti cu varste cuprinse intre 0 ani-si 80 ani.De ce li se ia dreptul pacientilor de a alege calea de vindecare si nu se permite informarea corecta?
Din pacate, am observat ca se sterg doar recomandarile legate de homeopatie,in ciuda faptului ca sunt foarte multe persoane care isi exprima parerea(avizate sau mai putin avizate)

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (2)

Lolita (acum 12 ani)

da si eu am reusit cu homeopatia sa sterg multe neajunsuri , cam de 3 ani decand folosesc si sunt f incantata. In ziua de azi cand ne-am obisnuit cu boala de la o varsta mult prea frageda, iar medicamentele nu mai fac fata organismelor hranite prost si sedentare, e mai mult decat binevenit tratamentul naturist!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

viviana (acum 12 ani)

Si eu am incredere in homeopatie care a rezolvat in familia mea unele probleme de sanatate carora medicina alopata nu le-a gasit leacul. Este o persoana care a scris administratorului acestui site, a reclamat mai bine zis si de aceea sunt strese mesajele care nu-i convin acelei persoane, cele care recomanda tratamentele homeopate ca alternativa sau complementare med alopate.
E adevarat faptul ca si persoana care recomanda tratamentele homeopate este putin cam agresiva, la fel ca cea care le exclude dealtfel.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: