COMOTIE HEPATICA

Homeopatia
Intrebare postata de yu_lee24 cu 9 ani in urma

Tatal meu are CIROZA lichida de vreo 3 ani. Ieri boala a ajuns intrun stadiu in care dintro stare latargica, a devenit semiinconstient, combinata cu o anemie severa .
Am chemat AMBULANTA cu un medic, care i-a pus o perfuzie cu glucoza (fiind nemancat de mai bine de 24 de ore) si ceva vitamine. Spre seara a devenit constient si a reusit sa manance un iaurt si ceva fructe. Stiu de evolutia acestei boli si simtomatologia ei, sunt clasice si clare. Intrebarea mea este daca pe parcursul acestei evolutii se poate declansa o Comotie Hepatica? Adica exista acest diagnostic? Si daca DA, care sunt mai exact simtomele, efectele si mai ales, tratament sau macar ceva care sa amelioreze efectele negative?! Tatal meu se plangea mereu, repetand intruna, ca i-i este rau. Ce se poate administra pentru a diminua aceasta stare ?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (1)

ciroza (acum 9 ani)

Ciroza lichida este de fapt faza de autovindecare in urma suferintei aparute pe plan emtional atunci cand unui alcoolic i se interzice bautura sau cand cineva
a avut senzatia ca “moare de foame” ori din cauza ca nu mai are bani (= sa cumpere de mancare) ori ca nu a mai primit de mancare.
Tratamentele alopat edate pt. ciroza lichida nu fac altceva decat sa impiedice vindecarea, caci asa cum am spus nu este o boala active ci doar
reparatia necesara dupa o boala !
Fara nici un tratament ascita s-ar vindeca de la sine in cateva luni cu restarurarea compleata a ficatului, cu tratamente medicamentos contra acestui
process de vindecare se ajunge la moarte, la comotie hepatica sau la un process de vindecare extreme de lung, interupt din cauza medicamentelor si a procedeurilor medicale de a elimna fortat apa din burta de care corpul are nevoie.

Daca cineva vrea sa produca ascita sau ciroza la un alcoholic, tot ce trebuie sa faca este sa-I interneze undeva unde nu mai poate accesa nici un alcool sau
sa-I limiteze cumva accesul la alcool. Alcoolul in sine nu omoara asa de repede ca interzicerea lui fortata la unui alcoolic !

Citeste aici cartica si uita-te la filme, poate vei intelege de ce tratamentele alopate sunt mai periculoase ca orice boala in sine:

http://s*****a/t3144-filme-si-carti-despre-noua-medicina-germana

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: