Alergie la polen si mucegaiuri; bronsita asmatiforma raspuns medic

Homeopatia
Intrebare postata de c.l. cu 12 ani in urma

Buna ziua,
Este vorba despre un baietel cu varsta de aproape 10 ani, care tuseste de 3 luni, neac***a rezultate la tratamentele luate.
Din cauza alergiei la polen si mucegaiuri, a facut bronsita asmatiforma.
In acest caz homeopatia are rezultate? Cui sa ma adresez daca da?
Va multumesc,
Cornelia

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (5)

Medic Epuran MMedic Epuran este un medic autorizat SFM (acum 12 ani)

Este recomandat ca băiatul să fie văzut de un medic pneumolog (în legătură cu tratamentele naturiste, nu cunosc dacă acestea au efecte în aceste cazuri)

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Raspunde intrebarilor din grupul Homeopatia.

Medic Epuran MMedic Epuran este un medic autorizat SFM (acum 12 ani)

Homeopatia nu are rezultate în cazul bronşitei astmatiforme (întrebarea d-vs se referea la homeopatie nu la medicina naturistă cum am răspuns greşit mai devreme)

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

c.l. (acum 12 ani)

Multumesc

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Nicoleta (acum 10 ani)

Are 4 ani . Tuseste de o luna jumatate .Ce medicamente poate primi. A primit mai multe medicamente si nu a ajutat.Afacut renghen la plamini si nu are nimic . Ce sa facem .Cine ne poate ajuta la intrebarea asta.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Iulia Diana (acum 7 ani)

Si eu am alergie la praf, polen, par de animale si nu numai, insa de ceva timp am gasit un nou remediu natural de la Hay Max. Imi place foarte mult pentru ca este sub forma de crema si trebuie doar sa ma dau cu ea la nas si in jurul ochilor ca sa nu mai lacrimez. L-am gasit pe site-ul: https://www.longeviv.ro/hay-max

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: