Am hiv?

HIV SIDA
Intrebare postata de vladandrei5060 cu 10 ani in urma

In urma cu doua saptamani am facut sex cu o p***atuata(atat sexul oral,cat si cel normal au fost protejate cu prezervativ).A doua zi dupa contactul sexual am avut o usoara senzatie de usturime la urinare.Am foost la un urolog unde i-am explicat situatia si mi-a spus ca nu trebuie sa imi fac griji ca am hiv deoarece tot contactul sexual a fost protejat.Dupa o saptamana am avut o usoara durere de gat si uneori am avut o senzatie de gat uscat.Se poate sa fi contactat hiv? (am folosit prezervtivul corect, nu a fost spart sau fisurat, nu am avut nici o rana pe corp si nici ea)Va rog sa imi raspundeti cat mai repede!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez intrebarea pentru:

Raspunsuri (15)

FreeStyle11 (acum 10 ani)

Simptomele HIV nu apar in 2 saptamani, si ce prezinti tu nu sunt simptome de HIV plus ca erai protejat.Dar mai bine dute si fa un test HIV ca sa vezi exact daca ai luat ceva sau nu.Dar mai mult ca sigur nu ai nimic.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

prostituata (acum 10 ani)

Asta-i pacostea care apar la toti cei care se duc la p***atuate cu frica sau cu senzatie de vina. Din cauza acestor emotii negative vor aparea mereu simptome dupa un act in care au predominat astfel de emotii, chiar daca se pun 10 prezervative. Simptomele sunt generate de emotii. La frica de HIV mai pot aparea prin autosugestie chiar si simptome mai puternice care pot la ipohondrii duce la boli imaginare dar cu simptome reale si chiar si simptome de "SIDA"m (virusul de HIV exista doar pe hartie)
Voi nu dati nici o importanta emotiilor dar ele va produc bolilel.

https://www.youtube.com/watch?v=tCGVZ6oWoTA

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

prostituata (acum 10 ani)

Asta-i pacostea care apar la toti cei care se duc la p***atuate cu frica sau cu senzatie de vina. Din cauza acestor emotii negative vor aparea mereu simptome dupa un act in care au predominat astfel de emotii, chiar daca se pun 10 prezervative. Simptomele sunt generate de emotii. La frica de HIV mai pot aparea prin autosugestie chiar si simptome mai puternice care pot la ipohondrii duce la boli imaginare dar cu simptome reale si chiar si simptome de "SIDA"m (virusul de HIV exista doar pe hartie)
Voi nu dati nici o importanta emotiilor dar ele va produc bolilel.

https://www.youtube.com/watch?v=tCGVZ6oWoTA

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

vladandrei5060 (acum 10 ani)

Dupa cat timp pot sa fac testul hiv?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

FreeStyle11 (acum 10 ani)

Acum e momentul potrivit.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

vladandrei5060 (acum 10 ani)

Nu trebuie sa astept 3 luni sa fac testul hiv?Am citit ca virusul hiv se poate detecta de la 3 luni

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

FreeStyle11 (acum 10 ani)

Asta numai stiu sigur, dar daca l-ai contactat si se afla in corp se poate detecta destul de repede.Intreaba medicul ca sa fi mai sigur.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

vladandrei5060 (acum 10 ani)

Dar care sunt sansele sa fiu infectat daca am folosit perzervativul si la sexul oral si normal?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

vladandrei5060 (acum 10 ani)

Si unde as putea sa imi fac analizele?testele hiv de la bioclinica sunt bune sau cele de synevo?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Dr. Corneliu DOBRE MDr. Corneliu DOBRE este un medic autorizat SFM (acum 10 ani)

Pentru suspiciune de boala cu transmitere sexuala, va adresati medicului venerolog (dermato-venerolog).
Test HIV concludent doar dupa 6 luni de la contact.
Culpabilitatea poate simula multe boli reale.
Riscul actual este doar poate pentru HPV.
075dermato

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Raspunde intrebarilor din grupul HIV SIDA.

vladandrei5060 (acum 10 ani)

Exista vreo sansa sa fi contactat hiv?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

vladandrei5060 (acum 10 ani)

Am fost la urolog si mi-a zis ca nu are rost sa fac testul hiv,vreau doar o a doua opinie de la un alt medic.Care sunt sansele sa fi contactat hiv?

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

vladandrei5060 (acum 10 ani)

acum doua zile a aparut o ulceratie la gingie, asta e un simptom pt hiv sau orice boala cu transmitere sexuala?Va rog sa raspundeti cat se poate de repede!

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

Studenta anul vi MG (acum 10 ani)

nu aveti hiv... daca v-ati protejat nu sunt sanse sa fi contactat infectia. de fapt chiar si fara protectie sansa de a se transmite hivul este mica. prezervativul e un mijloc foarte eficient de protectie. si intr-adevar, simptomele hiv ului apar dupa ANI DE ZILE

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru:

vladandrei5060 (acum 10 ani)

Va multumesc pentru raspuns.

Pentru a vota trebuie sa fiti autentificati!

Doresc sa raportez raspunsul pentru: